П’ять країн ЄС хочуть продовжити заборону на імпорт зерна з України. У МЗС відреагували
Категорія
Економіка
Дата публікації

П’ять країн ЄС хочуть продовжити заборону на імпорт зерна з України. У МЗС відреагували

П’ять країн ЄС хочуть продовжити заборону на імпорт зерна з України. У МЗС відреагували
Джерело:  online.ua

Польща, Болгарія, Угорщина, Румунія та Словаччина підтримують продовження заборони ЄС на імпорт українського зерна до кінця року.

Джерело: Reuters, МЗС України

Сусіди України хочуть продовжити заборону на імпорт зерна з України

Міністр сільського господарства Польщі Роберт Телюс 25 серпня заявив про підтримку заборони на імпорт українського зерна.

Ми підтримуємо заборону на імпорт в наші країни до кінця року. Я хочу сказати, що навіть якщо це не вдасться, деякі країни запровадять власні обмеження. Наша декларація чітка, - сказав він на пресконференції.

Нагадаємо, що у травні ЄС дозволив п’ятьом сусідам України заборонити внутрішні продажі української пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику, дозволивши при цьому транзит таких вантажів для експорту в інші країни. Ця заборона має закінчитися 15 вересня.

Реакція МЗС на намір сусідів України щодо зерна

У МЗС вважають категорично неприйнятним продовження торговельних обмежень на імпорт аграрної продукції України.

Викликають повне нерозуміння і наміри додати до переліку заборонених до імпорту товарів і інші категорії української продукції. Такі односторонні обмеження не відповідають духу і букві Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та принципам і нормам Єдиного ринку ЄС, - йдеться в заяві.

Там закликали керівництво Євросоюзу та причетні країни знайти збалансоване рішення на основі законодавства ЄС та Угоди про асоціацію.

 Лише в дусі солідарності можна протидіяти викликам, спричиненим російською агресією проти України, зміцнювати Єдиний ринок ЄС.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?