Рада Європи виступила з жорсткою критикою щодо незначного прогресу України в антикорупційних реформах. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на звіт органу РЄ GRECO, який працює в антикорупційному напрямку.
У звіті говориться про виконання офіційним Києвом рекомендацій, які структура надала ще 2017 року. Вони стосуються реформ, спрямованих проти корупції у парламенті, судах, прокуратурах.
Загалом український уряд протягом останніх років виконав задовільно лише 5 пунктів з 31. Частково виконані 15 рекомендацій, а цілком не виконані - 11.
Представники GRECO пояснили, що частину законопроєктів, які виконували рекомендації, ухвалила Верховна Рада попереднього скликання. Серйозна частина таких документів залишилася без уваги після парламентських виборів та оновлення Кабміну у серпні 2019 року.
Водночас структура відзначила позитивом окремі ініціативи команди президента Володимира Зеленського. Зокрема — ідеї перезавантаження Національного агентства запобігання корупції та повернення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, скасування вимоги розкривати фінансові дані громадських активістів, створення Антикорупційного суду.
"Однак зусилля по боротьбі з корупцією — це не тільки прийняття законів або створення інституцій. Вони в основному стосуються ефективної реалізації схвалених реформ. Вкрай важливо, щоб недавно прийняті законодавчі та інші заходи були належним чином втілені. З огляду на нещодавнє впровадження відповідного законодавства попереду — значна робота", - додали європосадовці.
Паралельно незалежність антикорупційної системи повинна бути не тільки на законодавчому рівні, але й на практичному.
GRECO звернувся до Києва щодо надання додаткових відомостей про виконання рекомендацій до 30 червня 2021 року.
Як повідомляв ONLINE.UA, нещодавно чеський президент Мілош Земан наголосив, що корупція — це головний чинник проблемної співпраці з Україною. За його словами, олігархи заважають українському уряду працювати прозоро.