Під час засідання 29 травня український парламент проголосував за відмову від державного свята в День перемоги 9 травня. Натомість щорічно тепер відзначатимуть 8 травня – День пам'яті і перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Джерело: Верховна Рада України
ВРУ вирішила перенести День перемоги: коли будуть святкувати
Що важливо розуміти, йдеться про проєкт закону №9278 про День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років.
Його до Верховної Ради України глава держави Володимир Зеленський.
За словами народного обранця Ярослава Железняка, за закон в цілому проголосували 317 депутати.
Ухвалення проєкту закону сприятиме остаточному звільненню України від російської парадигми відзначення Дня перемоги, дозволить відзначати спільно з народами Європи 8 травня День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, а 9 травня – День Європи, – йдеться в пояснювальній записці до проєкту закону.
Окрім того, наголошується, що над проєктом закону працювали понад 30 народних обранців з різних фракцій.
Вони наголошували на тому, що для українського народу є обов'язком пам'ятати, ціною яких величезних втрат здобуто перемогу над нацизмом.
Фото - скриншот
Що важливо знати про 9 травня
День Перемоги — державне свято СРСР, а пізніше деяких країн, що були окуповані колишнім СРСР. У СРСР святкувалося щорічно 9 травня з формулюванням: на згадку про переможне завершення «Великої вітчизняної війни радянського народу проти німецько-фашистських загарбників».
Встановлене указом президії Верховної Ради СРСР від 8 травня 1945 року (ще до підписання) як день «всенародного свята».
Дата пов'язана з прийняттям капітуляції Німеччини у війні в радянській зоні окупації в передмісті Берліна Карлсхорсті за московським часом.
Читайте також:
Україну можуть прийняти в НАТО, незважаючи на окуповані території, — NYT
Україна набагато сильніша за нас. В оточенні Путіна почалася паніка;
У Кремлі відреагували на постачання Україні далекобійних ракет Storm Shadow