Верховна Рада у другому читанні прийняла законопроєкт до зміни до Закону "Про національні меншини (спільноти) України". Підтримали 318 депутатів, троє утрималися.
Джерело: Ярослав Железняк
Рада прийняла законопроєкт про нацменшини
Приведення закону про нацменшини у відповідність до європейського законодавства — це одна з вимог для початку переговорів про членство України в Європейському Союзі.
У пояснювальній записці законопроєкту №9610 метою називають вдосконалення законодавчого регулювання прав і свобод нацменшин, як це закріплено в положеннях Європейської конвенції з прав людини 1950 року, Рамкової конвенції Ради Європи про захист національних меншин 1995 року та Європейської хартії регіональних мов або мов меншин 1992 року.
До слова, проєкт закону передбачає безкоштовні підручники для школярів, які належать до нацменшин, можливість використовувати мови нацменшин у рекламі, заходах, під час надання екстреної допомоги, критерії, за якими розроблять методологію використання мов нацменшин у населених пунктах тощо.
Боррель заявив про можливий вступ до ЄС 10 нових країн
За словами глави зовнішньополітичного відомства ЄС, війна в Україні стала одним із каталізаторів прискорення розширення Євросоюзу.
Україна має стати членом ЄС, Західні Балкани — теж, і швидко, — сказав Боррель.
Жозеп Боррель заявив, що Євросоюзу варто бути готовим до того, що до його складу можуть увійти десять нових держав. При цьому він не уточнив, про які саме країни йдеться.
Іспанський політик також підкреслив, що приєднатися до Євросоюзу можуть тільки ті кандидати, які виконали відповідні вимоги.
Нагадаємо, 23 червня Україна офіційно стала кандидатом у члени Європейського Союзу. Єврокомісія затвердила певні умови, які Україна має виконати для того, щоб розпочати офіційні перемовини про вступ.
Статус кандидата відкриває для України доступ до спеціальних фінансових фондів Євросоюзу, коштом яких фінансуються реформи в країнах, аби вони відповідали необхідним критеріям для повноцінного членства в ЄС.
Читайте також: