У середу, 2 грудня, члени Ради безпеки ООС зберуться на неформальне засідання. На порядку денному - ситуація на Донбасі. Зустріч пройде по так званій формулі Аррії і на неї запросили представників так званих "ЛНР" і "ДНР" Владислава Дейнего і Наталю Никонорову, які беруть участь в переговорах контактної групи. Про засідання РБ ООН по Донбасу, яке офіційно не анонсували в Організації Об'єднаних Націй, повідомив спікер постпредства Росії при ООН Федір Стржижовський, передає ONLINE.UA з посиланням на ТАСС.
"Зустріч з участю повпреда "ЛНР" Владислава Дейнего і повпреда "ДНР" Наталії Никонорової, відбудеться 2 грудня о 10:00 (17:00 за київським часом). Засідання буде проведено по так званій формулі Аррії, тобто буде носити неформальний характер. Зустріч організована, щоб надати сторонам мінських угод, членам "нормандської четвірки" і всім зацікавленим членам Ради можливість обговорити складності у виконанні резолюції РБ 2202 про комплекс заходів з виконання мінських угод ", - анонсував представник Кремля при ООН.
Нагадаємо, останній саміт "нормандської четвірки" відбувся в Парижі в грудні минулого року. На ньому лідери нормандської четвірки - президент України Володимир Зеленський, канцлерка Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Еммануель Макрон і російський глава Володимир Путін - домовилися про всеосяжне припинення вогню на Донбасі, розведення сил і засобів, обмін полоненими в форматі "всіх на всіх", про відкриття нових пунктів пропуску на лінії розмежування. Всі ці домовленості протягом усього року зривала російська сторона, так як бойовики ОРДЛО, яких підтримує Путін, щодня зривають перемир'я в зоні ООС, відмовляються відктривати нові КПВВ і навіть заблокували роботу вже діючих пунктів пропуску, а також відмовляються від обміну полоненими, домагаючись від офіційного Києва включення закону про особливий статус Донбасу до Конституції України.
Зеленський зайняв жорстку позицію і дав зрозуміти Путіну, що не збирається йти на поступки ні Кремлю, ні бойовикам ОРДЛО. У Кремлі обурені не тільки принциповістю Києва, а й тим, що цю позицію ще й підтримують Франція і Німеччина, які є учасниками нормандського процесу. У Москві погрожують офіційному Києву, що заблокують переговори по Донбасу, якщо українська сторона не виконає умови Кремля. У Путіна вважають, що відмова України від закріплення особливого статусу Донбасу в Конституції нібито свідчить про небажання Києва почати діалог з жителями ОРДЛО.
Тим часом Україна представила ТКГ і ОБСЄ мирний план по Донбасу, який, в тому числі, передбачає проведення виборів навесні 2021 року, обмін полоненими з Росією, який повинен відбутися до кінця 2020 року, створення вільної економічної зони. У Кремлі ж відповіли, що пропозиція Києва роззброїти всі незаконні збройні формування і повернути кордон з РФ під контроль уряду України перед проведенням місцевих виборів "розходиться з Мінськом домовленостями". Команда Путіна продовжує наполягати на закріпленні особливого статусу Донбасу в Конституції України.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що команда Зеленського вживає екстрених заходів через ситуацію на Донбасі.