Пожежа в Чорнобильській зоні виникла на 20 га, але вже поширилася на 100 гектарів. Найжахливішим є те, що радіація в центрі пожежі перевищує норму в десятки разів, через що рятувальники і пожежники наражаються на небезпеку. Про серйозну ситуацію в палаючій від вогню Чорнобильській зоні відчуження повідомив в. о. голови Державної екологічної інспекції України Єгор Фірсов, передає ONLINE.UA.
"Ситуація складна. Вогонь поширився на Чорнобильської зони 20 гектарів, але в цілому палає понад 100 гектарів. Як це зараз часто буває, спочатку хтось підпалив траву, а потім вогонь перекинувся і на дерева ... Є погані новини - в центрі пожежі радіація вища за норму. Як ви бачите на відео, показання приладу складають 2,3 при нормі 0,14. Але така ситуація тільки в осередку пожежі ", - повідомив Фірсов і показав відеодоказ того, що показання приладу, який вимірює радіацію, показує 2, 3 при нормі 0,14.
Він закликає владу України на першому ж засіданні парламенту посилити законодавство за підпал трави - так як ситуація з підпалами, за які сьогодні карають за все на 175 гривень, може коштувати життя людей і привести до глобальної катастрофи.
"На жаль, руки у нас зазвичай доходять до реформ лише тоді, коли трапляється біда. Проблема підпалів трави несвідомими громадянами навесні і восени у нас давно вже стоїть дуже гостро. Втім, штраф за таке порушення до сих пір складає лише 175 грн. І кожен рік ми бачимо одну і ту ж картину - у всіх регіонах горять поля, очерет, ліси. Це варварство необхідно нарешті припиняти. На першому ж засіданні парламенту депутати мають суттєво підняти штрафи за підпал трави. Так тривати не може. Штрафи за підпали повинні бути збільшені в 50-100 разів. Відповідні законопроєкти є. Сподіваюся, вони будуть проголосовані. Інакше масштабні пожежі будуть і надалі відбуватися щоосені і навесні ", - підкреслив Фірсов.
Нагадаємо, масштабна пожежа в Чорнобильській зоні відчуження виникла 4 квітня. Відкрите загоряння рятувальникам і пожежникам вдалося ліквідувати, але тління відбувається до сих пір. До гасіння пожежі залучено 91 пожежних та 18 одиниць техніки, з них від ДСНС 37 чоловік особового складу та 8 одиниць техніки. Труднощі гасіння полягає в тому, що на окремих ділянках підвищений радіаційний фон. У ДСНС запевняють, що загрози населеним пунктам немає.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в Києві через пожежу в Чорнобильській зоні спостерігається загазованість повітря. Рятувальники попередили, що ситуація з забрудненням повітря буде тривати ще кілька днів.