Українська сторона від співпраці з Міжнародним валютним фондом має сторонні переваги, оскільки контакти з такими установами — це не тільки пряме отримання грошових траншів. В Офісі президента зауважили, що перш за все значним бонусом від угод з фондом для Києва стане можливість більш вигідних ставок по позиках на зовнішніх ринках. Радник лідера держави з економічних питань Олег Устенко нагадав про поточні показники купонів для України. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на “РБК-Україна”.
Експерт пояснив, наразі ставка купону може сягати 7%. Перегляд програми дозволить владі знизити ставки запозичень.
“Вийти на ринок запозичення капіталу можна. Але чи варто це робити зараз, якщо ми перебуваємо у високому ступені впевненості, що наше співробітництво буде продовжено? Якщо ми зараз вийдемо і позичимо на зовнішньому ринку, значить, ми повинні будемо заплатити на один процентний пункт дорожче, ніж після того, як Україна вийде на раду директорів МВФ”, - пояснив радник.
Устименко зауважив, навантаження на уряд стосовно зовнішніх виплат наразі немає, оскільки пік їх настає зазвичай у березні та вересні. Водночас на наступний місяць необхідні запаси вже сформовані.
“До вересня з високою часткою ймовірності питання по Україні буде винесено на засідання ради директорів МВФ і після цього ми зможемо виходити і запозичувати під більш низький відсоток”, - додав він.
Експерт звернув увагу на поліпшену ситуацію на внутрішньому ринку станом на кінець лютого.
“По-перше, тому що це гривня. По-друге, це відносно недорогий ресурс. Реальні процентні ставки, за якими Мінфін позичає гроші, не такі вже й високі. Якщо припустити, що інфляція за підсумками року буде близько 7% - а вони на внутрішньому ринку розміщуються під 11% - реальна ставка буде близько 4%. Це навіть дешевше, ніж те, що можна було б отримати на зовнішніх ринках”, - резюмував Устименко.
Як повідомляв ONLINE.UA, у середу, 24 лютого, на засіданні Кабміну прийняли постанову про створення міжвідомчої робочої групи з питань повернення активів збанкрутілих банків. Це є однією з вимог МВФ, яку готовий виконати український уряд. Очолить робочу групу прем’єр-міністр Денис Шмигаль.