Радник президента України Володимира Зеленського з економічних питань Олег Устенко спрогнозував економічне зростання країни в 2021 році. Але для того, щоб економіка відновилася, на його думку, влада повинна виплніть кілька умов. Вони стосуються поліпшення інвестиційного клімату та врегулювання судової системи в Україні. На думку Устенко, Україна приваблива для інвесторів, а українська продукція приваблива для зовнішніх ринків. Також Устенко вважає, що додатковим імпульсом для економічного зростання можуть бути державні програми стимулювання економіки, такі як "Велике будівництво", і спорудження великих інфраструктурних об'єктів, оскільки вони сприяють появі робочих місць і підтримують вітчизняне машинобудування. Що буде з економікою України в 2021 році за прогнозом радника Зеленського, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу ОПУ.
"Якщо говорити взагалі про 2021 рік, ми очікуємо, що це буде рік економічного зростання, рік поступового відновлення і всієї глобальної економіки, і, звичайно, української економіки. Очікування на 2021 рік позитивне", - заявив Устенко.
Він нагадав, що в останні місяці на зовнішніх ринках росли ціни на ті сировинні групи, які експортує Україна, зокрема метали і продукцію сільського господарства, і є очікування, що така ситуація збережеться і надалі. Також позитивно на економіці України відіб'ються вибори в США і інавгурація нового президента Америки Джо Байдена, після якою пішли в зростання всі фондові ринки. Устенко пояснив, що для України це відкриває нові перспективи інвестування.
"В цілому міжнародні ринки виросли більш ніж на 15% за цей час. Це означає, що інвестори, які раніше шукали «тихі гавані», зараз починають шукати можливості для інвестування. Це означає, що Україна, яка знаходиться в групі країн з ринками, що розвиваються, може вже активно конкурувати за ресурс і розраховувати на глобальний захід інвестицій", - пояснив радник Зеленського.
У той же час Устенко нагадав, що економічне зростання України безпосередньо пов'язане з "домашнім завданням" нашої держави. Мова йде про створення якісного інвестклімату, захисту права власності, поліпшення судової системи. Також радник Зеленського підкреслив, що нові закони і дії України не повинні порушувати домовленості в рамках зони вільної торгівлі з іншими країнами, про що раніше нагадував президент країни. Тому, за його словами, в так званий законопроєкт про локалізацію потрібно буде внести правки, щоб він узгоджувався з міжнародними домовленостями України.
Як відомо, проєкт закону про локалізацію передбачає, що в державних закупівлях певних видів техніки не зможуть брати участь іноземні компанії. У ньому виділено 4 основні підгалузі машинобудування - залізничний транспорт, міський пасажирський транспорт, комунальна та спецтехніка, а також енергетичне машинобудування, для яких пропонується локалізацію на рівні 25-40%. Даний законопроект депутати вже прийняли в першому читанні.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що з 1 січня 2021 року в Україні підвищили зарплати вчителям та іншим бюджетникам. Зокрема, зарплати вчителів зростуть на 20%, а медиків на 30%.