Рамштайн-3: якої допомоги очікує Україна від партнерів
Категорія
Світ
Дата публікації

Рамштайн-3: якої допомоги очікує Україна від партнерів

Рамштайн-3: якої допомоги очікує Україна від партнерів
Джерело:  online.ua

15 червня відбудеться треба зустріч близько 50 країн, які підтримують Україну, в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.

Джерело: Укрінформ

Чого очікувати Україні від зустрічі Рамштайн-3

Напередодні радник глави Офісу президента Михайло Подоляк на своїй сторінці у Twitter написав, яке озброєння потрібно ЗСУ для переваги над російськими окупантами. Йшлося про 1000 гаубиць, 500 танків, 300 РСЗВ та 2000 одиниць бронетехніки.

Дипломат Вадим Трюхан вважає, що на зустрічі також потрібно піднімати питання надання Україні авіації.

А з огляду на те, що в США продовжуються дискусії, чи варто Україні надавати літаки, а один з високопоставлених генералів нещодавно публічно заявив про необхідність надання нашій державі не лише радянських МіГів, а й їх західних аналогів – гадаю, ця тема має перспективи. Відтак, слід сподіватися на якісь зрушення в цій дискусії 15 червня.

Тако він додав, що Україні потрібні системи РСЗВ, що здатні вражати цілі на відстані 300+.

Ще однією темою може стати посилення ВМС України, зокрема передачу кораблів, зокрема тих же ракетних катерів, мінних тральщиків, десантних суден, можливо, фрегатів тощо.

Україна очікує насамперед розширення номенклатури зброї наступального характеру. Список, який опублікував Подоляк дуже актуальний. Впевнений, що саме його обговорюватимуть 15 червня. Крім того, вирішення проблем з логістикою, термінами поставок. Дуже важливо, щоб наші партнери зрозуміли той факт, що будь-які зволікання з постачанням зброї критично впливають на ситуацію на фронті, - доповнює військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко.

Експерт Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Ігор Левченко у свою чергу впевнений, що тисячі одиниць техніки для України є підйомним масштабом для партнерів.

Провал в Афганістані призвів до того, що на території США «зависли» тисячі одиниць техніки. І ця техніка, скоріш за все, буде передана Україні.

Якщо ми говоримо про одну тисячу одиниць, то варто відзначити, що йдеться не про якусь конкретну номенклатуру, а про всю «арту» загалом. Максимальна кількість гаубиць М777, яку США можуть реально нам передати оцінюю десь у 200 одиниць (на сьогодні М777 є у світі 1150 штук, - Ред.). Відносно інших артилерійських систем, як от французьких Caesar, словацьких Zuzana, німецьких PzH 2000 – так, це дійсно гарна зброя, але, знов таки, цих систем у світі є небагато. А тому можемо розраховувати десь на 1-2 дивізіони або 2-3 десятки одиниць».

Втім, 1000 одиниць – цілком таки підйомна цифра, адже є ще американська 155-мм самохідка М109.

Читайте також: 

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?