Вже кілька тижнів між європейськими країнами триває обговорення ймовірної небезпеки використання антикоронавірусної вакцини AstraZeneca. Представники Європейського агентства з лікарських засобів після попереднього дослідження виступили з офіційним вердиктом з цього питання — препарат визнали безпечним для використання під час кампанії з масової вакцинації. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на The Guardian.
За словами голови регуляторного органу Емер Кук, розслідування прямо поставило мету з’ясувати зв’язок між щепленнями та випадками тромбів у пацієнтів нібито після вакцинування. Безпеку та дієвість вакцини підтвердили у комітеті з питань безпечності препаратів. Зокрема, дієвість її визнано такою, що перевищує ризики.
Кук прямо заявила, що вакцина не збільшує ризики виявлення тромбів. Одночасно з ним вона додала, “не можна повністю виключити наявність зв’язку між цими випадками та вакциною”. Представники регулятору досліджуватимуть відповідну тенденцію, але у сьогоденній ситуації немає причин для відвертої відмови від використання цього препарату.
Голова комітету з безпеки вакцин Сабін Штраус звернула увагу на відсутність проблем з препаратом шведо-британської компанії чи його окремої партії — це вже зареєструвала команда експертів. За словами посадовиці, ризики щодо розвитку тромбів не є вищими після щеплення вакциною AstraZeneca у порівнянні з ситуацією за відсутності щеплення.
Інциденту, які підштовхнули окремі країни поставити використання вакцини на паузу, стали надзвичайно рідкісними — в цілому у світі зроблено вже понад 20 мільйонів щеплень цим препаратом.
Нагадаємо, станом на середину березня тимчасово припинили використання препарату AstraZeneca уряду 13 країн-учасниць Євросоюзу. Вони передбачають провести розслідування з цього приводу.
Як повідомляв ONLINE.UA, група норвезьких науковців дослідила відповідне питання та оприлюднила попередні висновки своєї роботи. За оприлюдненими даними, згаданий препарат здатний викликати в деяких людей потужну імунну реакцію, яка своєю чергою може спровокувати появу тромбів. Вчені дослідили показники трьох медиків віком до 50 років, які потрапили до лікарні Ріскхоспіталет в Університеті Осло саме з відповідними проблемами.