В уряді прем'єр-міністра Володимира Гройсмана планують поетапне впровадження трирівневої пенсійної реформи.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на заяви міністра соціальної політики Андрія Реви в ефірі телеканалу "112 Україна".
Читайте також: Гройсман розповів, на скільки піднімуть пенсії в цьому році
"Ми передбачаємо поетапне запровадження класичної моделі пенсійної системи, яка складається з трьох рівнів: солідарного, обов’язкового накопичувального та добровільного накопичувального", - повідомив міністр.
"Але, за будь яких обставин, принаймні 75% пенсії мають складати надходження від солідарного рівня пенсійного забезпечення", - додав Рева.
За словами міністра, на сьогодні актуальним етапом пенсійної реформи є саме стабілізація солідарної системи, тобто усунення дефіциту Пенсійного фонду.
Він наголосив, що для цього в Україні є і відповідні ресурси, і розроблена відповідна концепція, яка передбачає перехід від популістичної зрівнялівки до справедливої мотивації громадян чесною працею заробляти власне достойне пенсійне забезпечення.
"Популістичний підхід деяких попередніх керівників призвів до тої ситуації, у якій держава опинилася сьогодні, – зрівнялівка у розмірах пенсійного забезпечення тих, хто чесно працював все життя, та тих, хто не пропрацював жодного дня, призвела до демотивації людей сплачувати внески у Пенсійний фонд, і, в результаті, до його дефіциту в розмірі понад 140 мільярдів гривень", - повідомив урядовець.
"Тому сьогодні у нас один працюючий утримує одного пенсіонера, – це найгірший показник в Європі – на 12 мільйонів пенсіонерів приходяться 12 мільйонів працюючих громадян, які сплачують внески. При цьому у нас є величезний масив людей, які працюють і не сплачують внески, а такого взагалі у жодній країні Європи немає! Всього ж в Україні 26 мільйонів працездатного населення, – тобто у нас є величезний резерв для залучення платників внесків до Пенсійного фонду", - наголосив Андрій Рева.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше Андрій Рева повідомив, що в уряді Володимира Гройсмана планують провести підвищення пенсій з 1 жовтня, на це в бюджеті виділено 11 мільярдів гривень.
Раніше про необхідність проведення пенсійної реформи наголошували в Міжнародному валютному фонді.