РФ хоче повернутися до Ради ООН з прав людини — BBC
Категорія
Політика
Дата публікації

РФ хоче повернутися до Ради ООН з прав людини — BBC

РФ хоче повернутися до Ради ООН з прав людини — BBC
Джерело:  online.ua

Росія планує повернення до Ради ООН з прав людини. Її виключили звідти у 2022 році після початку війни проти України.

Джерело: ВВС

РФ хоче повернутися до Ради ООН з прав людини

Росія прагне знову приєднатися до Ради ООН з прав людини на майбутніх виборах. Її виключили звідти торік після початку війни проти України.

Тепер російські дипломати домагаються переобрання своєї країни до ради на новий трирічний термін.

ВВС отримало копію документа з викладом позиції, який Росія поширює серед членів ООН з проханням про підтримку. Голосування відбудеться наступного місяця.

Росія обіцяє знайти "адекватні розв'язання питань прав людини" і прагне не допустити перетворення Ради на "інструмент, що служить політичній волі однієї групи країн".

Дипломати заявили, що Росія "сподівається відновити деякий міжнародний авторитет" після того, як її звинуватили в порушеннях прав людини в Україні та всередині її власних кордонів.

Хто буде конкурентом Росії під час голосування

Рада ООН з прав людини базується в Женеві і складається з 47 членів, кожного з яких обирають строком на три роки.

На наступних виборах, які відбудуться 10 жовтня, Росія боротиметься з Албанією та Болгарією за два місця в раді, зарезервовані для країн Центральної та Східної Європи. У голосуванні візьмуть участь усі 193 члени Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку.

Дипломати заявили, що Росія веде агресивну кампанію, пропонуючи малим країнам зерно і зброю в обмін на їхні голоси. Таким чином, вони заявили, що цілком можливо, що Росія повернеться до Ради.

Велика Британія рішуче виступає проти пропозиції Росії знову приєднатися до Ради з прав людини.

Тіньовий міністр закордонних справ Девід Леммі заявив, що Росія вчинила звірства в Україні, її лідера звинуватив Міжнародний кримінальний суд у воєнних злочинах, і він продемонстрував крайню неповагу до Статуту ООН.

Ідея про те, що Росія може повернутися до Ради з прав людини, є образою самої концепції прав людини і небезпечним кроком назад, який може підірвати довіру до неї, – сказав він.

Вчора голова Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні Ерік Месе заявив, що російські методи тортур на окупованій нею частині території України були настільки жорстокими, що деякі з її жертв були закатовані до смерті.

Читайте також:

  • Лавров в ООН різко змінив риторику щодо України

  • Австралія підтримала пропозицію Зеленського щодо реформи ООН

  • Зеленський назвав дві умови для завершення війни на Радбезі ООН — онлайн-трансляція

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?