Іран може домовитись з РФ про передачу ракет після закінчення дії резолюції Ради безпеки ООН 2231, що забороняє йому подібні угоди. Зокрема мова йде про іранські балістичні ракети Fateh-110 і Zolfaghar, обидві з яких мають радіус дії 300 кілометрів або більше.
Джерело: Інститут вивчення війни
Іран може передати РФ ракети у жовтні
Аналітики зазначають, що міністр оборони РФ генерал Сергій Шойгу 19 вересня відвідав Тегеран, щоб обговорити зміцнення двостороннього оборонного та військового співробітництва з Іраном.
Командувач Повітряно-космічними силами КВІР бригадний генерал Амір Алі Хаджі Заде провів Шойгу під час екскурсії по іранському арсеналу безпілотників, ракет і протиповітряної оборони в штабі Повітряно-космічних сил КВІР.
Шойгу також обговорив закінчення терміну дії ракетних обмежень Резолюції РБ ООН 2231 з міністром оборони Ірану бригадним генералом Мохаммадом Реза Аштіані. Згідно з цією резолюцією, Іран не має права постачати в інші країни балістичні ракети.
Аштіані раніше заявляв, що після закінчення дії обмежень Іран готове розвивати оборонні та стратегічні відносини з "усіма незалежними країнами".
Звіти української та ізраїльської розвідок свідчать про те, що Росія прагне придбати іранські балістичні ракети Fateh-110 і Zolfaghar, обидві з яких мають радіус дії 300 кілометрів або більше, - зазначили в ISW.
Нові постачання дронів до РФ з Ірану
У РФ зафіксували нові вантажні перевезення за напрямком Тегеран — Москва. Це може свідчити про постачання нових безпілотників або запасних частин до них.
Загалом ще на першому році повномасштабного вторгнення РФ заручилася допомогою Ірану в питанні постачання дронів-камікадзе типу Shahed. З того часу Росія регулярно використовує ці БПЛА для атак на військову та цивільну інфраструктуру України. Через це на Іран накладають чисельні санкції.
Нещодавно стало відомо, що Кремль з допомогою Ірану намагається створити армію з 6 тис ударних дронів до 2025 року. Ці БпЛА, зокрема, використовуватимуться для атак по Україні.
Угода Росії з Іраном про продаж зброї на мільярд доларів, була укладена в листопаді за 500 миль на схід від Москви в регіоні Татарстан. ЇЇ мета полягає в тому, щоб до літа 2025 року створити в країні 6000 безпілотників. Цього буде цілком достатньо, щоб усунути хронічну нестачу російській армії безпілотних літальних апаратів на передовій.
Читайте також:
Іран похизувався “найдалекобійнішим у світі безпілотником” Mohajer-10 — відео
Іран планує передати РФ ракети малої та великої дальності — Моссад
У РФ зафіксували нові вантажі з Ірану. Там можуть бути нові дрони — Гуменюк