РФ удосконалює "Шахеди" для захисту від радіоелектронної боротьби, щоб зробити їх малопомітною ціллю для сил Протиповітряної оборони. Якщо дрон потрапляє у зону дії РЕБ, він може втратити на певний час зв’язок із супутником.
Джерело: Юрій Ігнат
РФ удосконалює "Шахеди"
Ціль сама по собі непроста, малопомітна, малорозмірна, швидкість невисока. Маленька швидкість — це проблема, щоб виявляти її чи то винищувачем, чи іншими системами, — каже речник Повітряних сил ЗСУ.
За його словами, російські окупанти удосконалюють безпілотники та інше озброєння для захисту від засобів РЕБ.
Навіть якщо є вплив РЕБ на "шахед", він може втратити звʼязок із супутником на певний час, але виходячи із зони дії РЕБ, він його відновлює, — розповів речник.
Він наголосив, що "шахеди" є високоточною зброєю. Вони летять далеко і б'ють точно.
Ігнат додав, що ворог може запускати безпілотники, щоб максимально розосередити увагу сил української ППО. Наприклад, одна група може летіти по колу, інша — напряму, й таким чином об’єкт атакується з кількох сторін одночасно.
Чому армія РФ посилила атаки дронами по Україні
За інформацією військово-політичного аналітика Олександра Коваленка, за перші 10 днів вересня армія РФ випустила по Україні 168 іранських дронів-камікадзе Shahed-136, що більше, ніж за увесь серпень, та трохи менше за червень.
Коваленко підкреслив, що переважна більшість атак спрямована на портову інфраструктуру на Одещині.
Не виключено, що ця занадто дорога і дефіцитна форма терору вичерпала свій ресурс. А тому, по Дунайській портовій інфраструктурі зосередили дрони, — припускає аналітик, коментуючі скорочення саме ракетних атак.
На його думку, нещодавно в Росії поділились планами щодо виробництва 6 тис іранських БпЛА на рік, тобто, приблизно по 500 одиниць щомісяця.
Такої кількості не міг виробляти Іран. Сама ж РФ, до повномасштабного вторгнення в Україну, за роки, змогла накопичити близько 2 500 дронів різного типу. На налагодженому виробництві ББ "Ланцет" немає і близько таких обсягів випуску, — підкреслює Коваленко.
Він зробив висновок, що РФ не мала можливості за літо відкрити великосерійне виробництво Shahed-136, яке перевищувало б виробництво наявних зразків БПЛА, але, "попередній показник нальотів за вересень дещо насторожує".
Читайте також:
Армія РФ здіснила атаку дронами по Києву;
Україна готує ППО до ймовірних обстрілів РФ по енергоінфраструктурі взимку — Reuters;
Зенітний "вінегрет". Як Україна захищатиметься від ракет РФ восени — Ігнат