На тлі загрози вторгнення в Україну та посилення геополітичних ризиків ринок акцій РФ переживає черговий рекордний обвал, який можна порівняти з тим, що відбувався на початку пандемії COVID-19, у березні-квітні 2020 року.
Джерело: "Інтерфакс"
Рублю загрожує беспрецедентне падіння
Повідомляється, що за результатами торгів у вівторок 18 січня, індекс МосБіржі становив 3328,94 пункту (-6,5%, мінімум дня - 3297,12 пункту), індекс РТС - 1367,45 пункту (-7,3%, мінімум дня - 1355,25 пункту) ); ціни більшості "блакитних фішок" на Московській біржі впали на близько 10,7%. Долар США зріс до 76,76 руб. (+0,67 рубля).
Подешевшали акції Роснефти (-10,3%), Сбербанка (-10,2% и -8,4% "префы"), Газпрома (-8,5%), Аэрофлота (-7,2%), ММК (-6,7%), АЛРОСА (-6%), ЛУКОЙЛа (-5,5%), UC Rusal (-5,4%), Яндекса (-5,4%), Норникеля (-5,3%), НОВАТЭКа (-5%), Интер РАО (-5%), Татнефти (-4,3%), РусГидро (-4,2%) та інших компаній.
При цьому індекс російського рубля продемонстрував слабкість на фоні загострення відносин між РФ та Заходом та на тлі загрози російського вторгнення до України.
Негативний фон новин, що супроводжує цю ситуацію, відлякує багатьох інвесторів від російського ринку, і насамперед іноземних. При цьому, незважаючи на геополітичний негатив, рубль у вівторок виглядав відносно непогано завдяки сильній динаміці нафти. При цьому на російському фондовому і борговому ринках спостерігалися панічні розпродажі, що зазвичай призводить до серйозного просідання рубля, - повідомляють журналісти видання.
Зазначається, що протягом останнього десятиліття, російський ринок акцій пережив вже три значні обвали.
Фото - Pixabay.com
У 2014 році на тлі анексії українського Криму російськими військами, у 2020 році на тлі початку пандемії COVID-19 та трохи пізніше - на обвалі нафтових цін.
Загроза російського вторгнення в Україну
За інформацією представників розвідки США, у Кремлі можуть планувати військове вторгнення на південь України з метою прокласти сухопутний коридор від Маріуполя до анексованного Криму.
Журналісти видання відзначають, що такий сухопутний коридор дозволив би Кремлю значно скоротити витрати на водозабезпечення анексованного півострова, а також постачання туди електроенергії.
Окупація цього регіону може відбутись шляхом висадки морського десанту на азовському узбережжі.
Читайте також:
У Путіна заблокували пропозицію Зеленського щодо України
Білий дім зреагував на пропозицію Зеленського щодо зустрічі з Байденом й Путіним
Путін несподівано розпочав перевірку боєготовності військ РФ