З Євросоюзу прийшли чудові новини - на засіданні Єврокомісії 24 серпня схвалили рішення, яке дозволить збільшити торгівлю, в тому числі з Україною. Згідно з новими пропозиціями, ЄС проведе модернізацію преференційних торгових угод, загальна сума яких в 2019 році склав 677 млрд євро. Таким чином Брюссель хоче внести свій вклад в економічне відновлення країн світу, які зіткнулися з кризою через коронавірус. Що вирішили на засіданні ЄК, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Інтерфакс-Україна.
"Сьогоднішні пропозиції модернізують преференційні торговельні угоди ЄС з 20 торговими партнерами з Пан-Євро-Мед, роблячи відповідні "правила походження" в цих угодах більш гнучкими і зручними для бізнесу", - йдеться в повідомленні комісії.
Крім України, ЄС планує збільшити торгівлю з Ісландією, Ліхтенштейном, Норвегією, Швейцарією, Фарерськими островами, Туреччиною, Егіптом, Ізраїлем, Йорданією, Ліваном, Палестиною, Грузією, Молдовою, Албанією, Північної Македонією, Чорногорією, Сербією і Косово.
"Ми повинні зробити все, що в наших силах, для полегшення торгівлі та економічної діяльності між ЄС і нашими сусідами в Євро-середземноморському регіоні, а також для сприяння регіональної інтеграції", - прокоментував рішення ЄК Паоло Джентілоні, єврокомісар з питань економіки.
Відзначається, що пропозиції, які схвалила ЄС, включають в себе 21 пункт, які забезпечать більш зручні правила походження в торгових угодах ЄС з більшістю сусідніх країн. Остаточне рішення з цього попросив має ухвалити Рада ЄС. При дотриманні всіх необхідних вимог товари з преференційним походженням можуть ввозитися з більш низькими ставками мит або навіть з нульовою ставкою, в залежності від режиму преференційного тарифу.
Як відомо, на сьогодні Євросоюз є одним з головних торговельних партнерів України. Частка торгівлі товарами з ЄС становить понад 41% від загального обсягу. Вже в 2021 році українська влада розраховує відновити переговори з ЄС по оновленню Угоди про асоціацію.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Ердоган прийняв жорстке рішення проти України- з 20 серпня він ввів додатковий митний збір у розмірі 15-20% на 115 видів українських товарів, через що їх експорт буде фактично заблокований.