Індійський штам коронавіруса вже найближчим часом може спровокувати четверту хвилю пандемії в Україні. У МОЗ оцінюють ситуацію як загрозливу, тому 23 червня РНБО проведе нараду для затвердження заходів протидії епідемічної загрози.
Джерело: Facebook глави медкомітета Верховної Ради Михайла Радуцького
За словами Радуцького, ВООЗ зафіксувала випадки зараження індійським штамом (Delta-штамом) вже в 92 країнах. Зокрема, ситуація з інфікуванням індійським штамом ковіда стрімко погіршується у Великій Британії, а в цій країні вакцинована від коронавіруса більша частина населення.
"23 червня планується нарада в РНБО, на якому один з питань стосується саме загрози появи в Україні індійського штаму. Українці втомилися від карантину, але ситуація дійсно загрозлива", - попередив Радуцький.
Він також пояснив, що в Україні поки немає технічної можливості виявляти дельта-штам. На даний момент наша країна очікує від ВООЗ нові тест-системи, а поки українські медики відправляють біоматеріали в лабораторію Лондона.
Як в Україні будуть протидіяти дельта-штаму
У МОЗ пропонують затвердити такі заходи:
підготувати опорні лікарні до четвертої хвилі пандемії;
повернути обов'язкове ПЛР-тестування на кордоні, яке скасовано 17 червня;
посилити контроль за карантинними обмеженнями;
максимально прискорити вакцинацію.
Радуцький також вважає за необхідне посилити аналітичну роботу, оскільки Delta-штам вражає і людей, які вже перехворіли. Закликає почати централізований збір даних про всі випадки захворювання COVID-19, визначивши більш і менш уразливі для вірусу групи населення, і вже з урахуванням цього планувати карантин.
"Поки в країні фіксуються рекордно низькі показники нових хворих на коронавірус, у нас є час підготувати лікарні: закупити необхідне обладнання, встановити кисневі станції, посилити команди лікарів. Дуже хочу, щоб все це нам не знадобилося, але бути напоготові потрібно!" - підкреслив представник Ради.
Чим небезпечний дельта-штам коронавіруса
Delta-штам в 1,6 рази агресивніше інших відомих штамів, він в 2,3 рази частіше призводить до госпіталізації і в 1,5 рази частіше - в реанімацію. Для початку спалаху в регіоні досить невеликої кількості інфікованих - вірус настільки агресивний, що навіть одна хвора людина може спровокувати хвилю епідемії.
Саме цей штам став причиною високої смертності під час другої хвилі епідемії в Індії, коли в країні щодня реєструвалося понад 400 тисяч випадків захворювання, в крематоріях не вистачало місць і палива для кремації тіл, а також була зруйнована система охорони здоров'я по всій країні.
Українські медики вважають, що індійський штам з високою ймовірністю проникне в Україну й спровокує нову хвилю пандемії. Вони не беруться називати конкретні терміни, але вважають що ситуація загостриться восени.
Симптоми індійського штаму
Основні симптоми індійського штаму: нудота, біль в животі, порушення слуху, діарея, кашель, прояви на шкірі і в області рота. Але дослідники встановили, що пацієнти, інфіковані цим штамом, частіше скаржаться на симптоми звичайної застуди:
загальне нездужання,
високу температуру,головну біль,
біль в горлі,
кашель,
нежить.
Медики також говорять, що лихоманка залишається досить поширеним явищем при зараженні індійським штамом коронавіруса, але втрата нюху більше не входить в число 10 основних симптомів. За їх словами, легкі симптоми застуди також може супроводжувати почуття "виключення", що також є характерним симптомом для дельта-варіанту.
Читайте також: