Кульмінацією протистояння на Майдані та загалом у центрі Києва взимку 2014 року стали події 18-21 лютого. Сьогодні українці вже вшосте згадують цю трагедію.
Події зазначених днів виводять в окрему категорію. Протести у столиці тривали багато тижнів, з листопада, однак саме наприкінці лютого, у морозну та похмуру погоду, вони поновилися з більшою силою. Вже 22 лютого експрезидент Віктор Янукович втік з України.
Тодішня влада оголосила про проведення так званої "антитерористичної операції" - прямо у центрі Києва. За день 18 лютого загинули 23 активісти "Євромайдану". Переважна більшість з них — внаслідок вогнепальних поранень чи побиття силовиками "Беркуту", тітушками. В окремих випадках тіла людей знаходили зовсім інших районах міста чи поза його межами.
Ранок почався з ходи протестувальників до будівлі Верховної Ради. Її спеціально назвали "Мирним наступом". Люди вимагали обмеження повноважень президента, але отримали побиття й постріли — влада не вагалася, коли організовувала силовий розгін.
Близько опівночі, майже 19 лютого, у будівлі Дому профспілок на Майдані незалежності почалась пожежа. Активісти провели евакуацію. Відновлено установу було лише кілька років потому. Стоячи у самому серці столиці, вона тривалий час була символом трагедії.
Наразі розслідування усіх справ про злочини на Майдані ще не завершено. Обіцянки покінчити з ним лунали як за часів каденції експрезидента Петра Порошенка, так і після перемоги Володимира Зеленського.
Складність цих процесів найчастіше пов'язують з відсутністю усіх фігурантів в Україні, втратою документів, свідоцтв та доказів.
Як повідомляв ONLINE.UA, за тиждень до того президент Зеленський назвав розслідування справ Майдану найскладнішим в Україні. Він наголосив, що слідством займаються "всі" та навіть нібито швидше, ніж кілька років тому.