Рош ха-Шана: коли святкують єврейський Новий рік 2019
Категорія
Україна
Дата публікації

Рош ха-Шана: коли святкують єврейський Новий рік 2019

Рош ха-Шана: коли святкують єврейський Новий рік 2019
Джерело:  online.ua

Рош ха-Шана, єврейський Новий рік, в 2019 році випадає на вечір 29 вересня. Одне зі своїх головних свят євреї відзначатимуть два дні, до 1 жовтня. Традиції святкування Рош ха-Шана, що не можна робити в цей день, роль України в цьому святі - в матеріалі ONLINE.UA.

Рош ха-Шана: коли настане єврейський Новий рік 2019

Єврейський Новий рік відзначається щорічно, коли наступає новий місяць у тишреї - сьомому місяці єврейського календаря. Євреї вважають, що Бог створив світ саме в сьомому місяці, тому і ведуть з нього літочислення. З цим святом пов'язано створення перших людей, куштування забороненого плоду, закінчення Всесвітнього потопу, чудесний порятунок Ісаака під час жертвопринесення та інші важливі події біблійної історії. Але при цьому він не має нічого спільного зі звичним для нашого розуміння Новим роком. Під час святкування Рош ха-Шана немає ніякого шампанського і мандаринів, салютів і нестримних веселощів - цей час присвячують переосмисленню прожитого, покаянню та надії на майбутнє.

Головне завдання людини в ці святкові дні - згадати про все, що сталося за рік, прислухатися до голосу совісті, зізнатися собі в усіх своїх недобрих вчинках і щиро в них розкаятися. Таким чином, єврейський Новий рік 2019 - це і початок людської історії, і Божий суд, і можливість оновити відносини з Богом, зробити "перезавантаження".

Єврейський Новий рік: традиції і заборони Рош-ха-Шана

Найяскравіша подія єврейського Нового року - сурмління в шофар (баранячий ріг). Це дійство глибоко символічно, але воно символізує готовність кожного віруючого до самопожертви. Протягом двох святкових новорічних днів євреї ходять в синагогу, щоб молитися і слухати священні звуки шофара, що закликають до людської совісті. У ці дні вирішується, яким буде наступний рік для кожного члена громади.

Ще один обряд, пов'язаний з Рош ха-Шана - ташлих, який символізує позбавлення від гріхів у минаючому році. Для його проведення віруючі збираються на березі будь-якого водоймища, читають молитви і витрушують в воду крихти з кишень, тим самим вони згодовують свої гріхи рибам.

Після відвідин синагоги євреї збираються за святковим столом, накритим традиційними святковими стравами. За столом спочатку вимовляють кідуш (благословення над вином), омивають руки, благословляють хліб (хал), і тільки після цього приступають до трапези.

На стіл подають гранати або яблука з медом, щоб рік був солодким. Також серед страв присутня риба, і неодмінно з головою, щоб "бути в голові, а не в хвості", нарізана кружальцями морква, нагадуюча золоті монети. Обов'язково присутній на святковому столі круглий, в формі вінка, хліб хала - він грає роль символу циклічності часу.

Під категоричною забороною на святковому столі в період Рош ха-Шана є гірка та кисла їжа, щоб наступний рік не приніс горя та біди. Не прийнято також їсти горіхи, так як числове значення слова "горіх" на івриті позначає слово "гріх". А про гріх в період єврейського Нового року згадувати не можна ні в якому разі.

Єврейський Новий рік 2019 в Україні

Традиційно напередодні Рош-ха-Шана в українське місто Умань приїжджають десятки тисяч хасидів-паломників. Справа в тому, що в Умані знаходиться могила засновника брацлавського хасидизму Цадика Нахмана. Щорічно Умань в період єврейского Нового року відвідують від 30 до 50 тисяч паломників.

У 2019, за прогнозом, в Умань можуть прибути близько 40 тисяч паломників з різних країн світу. Поліція вже підсилює в місті охорону громадського порядку. У прес-службі МВС повідомили, що в Умань направили зведений загін поліцейських, який налічує понад 550 співробітників поліції з 12 областей країни. Вони будуть забезпечувати громадський порядок і безпеку громадян під час святкування Рош ха-Шана - єврейського Нового 5780-го року.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в жовтні 2019 року в українців буде один додатковий вихідний. Відпочивати будуть у понеділок, 14 жовтня, з нагоди святкування Дня захисника України.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?