У Росії шокували черговим закликом до Ради Європи та ООН щодо України. На цей раз в Москві істерика через закон "Про освіту", який був прийнятий 16 січня. У МЗС РФ вимагають, щоб міжнародні правозахисні інститути екстрено відреагували на дії української влади, які, на думку Москви, нібито "діскрідітіруют" права російськомовних дітей. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу МЗС РФ.
"Не дивлячись на рекомендації Венеціанської комісії Ради Європи "забезпечити необхідний баланс" в мовній сфері і обіцянки київської влади їх виконати, на ділі нічого не змінилося: російську мову на Україні продовжує піддавати подвійний дискримінації", - заявили в російському МЗС.
Російські дипломати вважають, що українські школи повинні продовжувати навчати дітей російською мовою, щоб не ставити в жорсткі рамки російськомовних дітей. Також в МЗС Росії вказали на те, що Україна проігнорувала вимогу Венеціанської комісії і не стала проводити консультації з представниками різних національностей щодо освітнього закону. На думку МЗС РФ, "російська мова в Україні продовжує піддаватися подвійний дискримінації".
"Офіційний Київ продовжує йти по шляху насильницької українізації, асиміляції неукраїномовного населення в порушення Конституції країни і зобов'язань в сфері захисту прав людини і національних меншин", - йдеться в коментарі МЗС РФ.
Слід зазначити, що раніше аналогічна істерика через українську мову в Україні виникала у глави МЗС РФ Сергія Лаврова. В ході засідання міністерської ради ОБСЄ в Братиславі він цинічно звинуватив українське керівництво в "грубій дискримінації" російської мови в Україні.
Нагадаємо, новий закон України "Про освіту" передбачає скорочення годин навчання в українських школах на мовах нацменшин. У ньому прописано три моделі мовного навчання в школах України. Перша модель передбачена для корінних народів України, які не проживають в середовищі своєї мови - вони мають право отримувати повну загальну середню освіту мовою і корінного народу, і нацменшин, поряд з державним. Так, навчання для кримських татар в школах рідною мовою відбуватиметься поряд з ґрунтовним вивченням української мови. Друга модель - для шкіл з навчанням мовою національних меншин, мови яких належать до мов ЄС. В них з п'ятого класу не менше 20% навчального часу має викладатися українською. До дев'ятого класу державною мовою України повинні викладати 40% предметів, у старшій школі - не менше 60%. Третя модель буде працювати для інших національних громад України. Вона стосується нацменшин, мова яких належить до однієї з українською мовної сім'ї, а також проживають переважно в середовищі своєї мови (російська мова). Для них в початковій школі предмети будуть вести мовою меншини і на українському. З п'ятого класу не менше 80% всіх предметів мають бути українською.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Росія терміново звернулася до Ради Європи через українську рекламу. У Москві обурилися тим, що в Украні реклама бидет виходити українською мовою.