Росія та Китай використовують популярну соцмережу для шпигунства
Категорія
Технології
Дата публікації

Росія та Китай використовують популярну соцмережу для шпигунства

Росія та Китай використовують популярну соцмережу для шпигунства
Джерело:  online.ua

Секретні служби Китаю та Росії успішно викрадають комерційні таємниці у нідерландських високотехнологічних компаній через фейкові акаунти на LinkedIn. Це підтверджує Служба загальної розвідки та безпеки Нідерландів.

Джерело: NOS

РФ та КНР шпигують за користувачами LinkedIn

Директор Генеральної служби розвідки та безпеки Нідерландів Ерік Акербум заявляє, що Китай і Росія систематично працюють над цим.

За останні роки через LinkedIn до тисяч співробітників звернулися шпигуни, які видавали себе за консультантів, рекрутерів, колег-вчених.

Соціальні мережі, такі як LinkedIn або Instagram, безперервно копіюються та зберігаються в базах даних. Вони аналізують їх, щоб виявити мішені. Це люди, які мають доступ до спеціальних технологічних знань. Дані поєднуються з інформацією від зломів у їхній організації, - каже посадовець.

У Службі загальної розвідки та безпеки стверджують, що це відбувається все частіше й частіше.

LinkedIn стверджує, що створення фальшивого облікового запису є забороненим. Після виявлення таких акаунтів, за словами соцмережі, вони видаляються.

Масштаб і сила спроб проникнення з боку Росії та Китаю набули таких форм, що служба розвідки б'є на сполох. Пізніше служба запустить кампанію попередження через соціальні мережі, щоб повідомити співробітників і чиновників про небезпеку.

Росія шпигує за країнами Європи

Торік Нідерланди вислали двох російських шпигунів. Вони спонукали співробітників кількох високотехнологічних компаній продавати інформацію. Перші контакти були встановлені саме через LinkedIn.

Один з росіян, який є офіцером розвідки спецслужби, створив для цього фейковий акаунт науковеця, консультанта і хантера.

Китай і Росія протягом багатьох років намагаються цілеспрямовано отримати передові технології в західних країнах, включаючи Нідерланди. Це робиться шляхом поглинання компаній, а також за допомогою кібератак і класичного шпигунства. Такі спроби підривають економіку Нідерландів.

Британські та американські спецслужби раніше застерігали від такого типу шпигунства. Іноді створюються фейкові кадрові агентства.

Після першого контакту через LinkedIn людину переконують поговорити про нову роботу. Подаючи конфіденційну інформацію про поточного роботодавця, жертва стає жертвою шантажу.

Китайська спецслужба в основному зосереджуватиметься на експатах, які все ще мають сім'ю в Китаї. Це робить їх надзвичайно чутливими до тиску щодо обміну інформацією.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?