26 липня офіційно стало відомо, що до Держдуми РФ уже внесли законопроєкт про вихід Росії з МВФ і Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Його авторами є група депутатів від КПРФ на чолі з лідером Геннадієм Зюгановим.
Джерело: росзМІ
РФ може вийти із МВФ: що про це відомо
Зюганов та його поплічники закликають визнати такою, що втратила чинність, постанову Верховної ради від 22.05.1992 року про вступ Росії до Міжнародного валютного фонду (МВФ).
Окрім того, вони вимагають денонсувати протокол про вступ Росії в члени Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР) і Міжнародної асоціації розвитку, підписаний у Вашингтоні 1992 року.
За словами авторів законопроєкту, їхня позиція з цього приводу обґрунтована політикою, яку МВФ проводить щодо Росії, а також "санкційною політикою, яка особливо посилилася з лютого 2022 року на вимогу керівництва США і його сателітів".
Вступивши до МВФ, країна втратила суверенітет і перетворилася на колонію... Перебування Росії в МВФ не допомогло запобігти ухваленню проти Росії "санкцій" (односторонніх економічних заходів), які явно суперечать основним цілям і принципам цієї організації. Відповідно, Росії не має сенсу продовжувати брати участь у МВФ, - йдеться в пояснювальній записці до проєкту.
Чому РФ раніше не хотіла виходити зі складу МВФ
Що важливо розуміти, ще декілька місяців тому заступник голови російського МЗС Олександр Панкін публічно стверджував, що країна-агресорка нібито не планує припиняти участь у МВФ.
Він це пояснював тим, що участь у діяльності Фонду, мовляв, має важливе "іміджеве значення", а також відкриває доступ до "передової міжнародної фінансової експертизи".
Ба більше, наголошувалося, що Кремль зацікавлений в продовженні участі в МВФ через "залучення до процесу узгодження глобальних економічних ініціатив і проєктів".
Читайте також:
Україна отримала другий транш від МВФ на 890 млн дол
У ЄС пообіцяли прискорити постачання зброї в Україну
Десятки мільярдів євро. ЄС запропонує Україні рекордну фінансову допомогу