Росія постачає Ірану пристрої та програмне забезпечення для стеження та ведення кібервійни.
Джерело: The Wall Street Journal
Коли Росія та Іран підписали угоду
Росія в обмін на порівняно дешеві та ефективні безпілотники постачає Ірану кіберзброю.
Співпраця між Москвою й Тегераном активізувалась після того, як останній погодився надати, окрім дронів, також ракети малої дальності й танкові та артилерійські снаряди.
Російська влада вирішила, що вигоди від поглиблення військових відносин з Іраном переважають будь-які недоліки, – йдеться в матеріалі.
Що Іран отримав від РФ
Тегеран шукає кібердопомоги разом із тим, що, за словами офіційних осіб США та Ірану, запитує про десятки елітних російських ударних вертольотів і реактивних винищувачів, а також про допомогу з його програмою ракет дальнього радіуса дії.
Від початку повномасштабної війни в Україні Росія надала Ірану засоби звʼязку та спостереження, а також пристрої для підслуховування та детектори брехні.
Москва вже поділилася з Іраном більш сучасними технологіями, які дозволять Тегерану зламувати телефони та програмне забезпечення, - кажуть співрозмовники видання.
Ключовим постачальником кіберпослуг Ірану є російська компанія "Протей", яка має контракти з міністерством оборони РФ.
Іран тривалий час працював над розвитком своєї кіберзброї, а іранські урядові хакери здійснюють кампанії з дезінформації та завдають ударів по інфраструктурі в країнах-суперниках, як-то США і Саудівська Аравія.
Читайте також:
Росія отримує "шахеди" на регулярній основі — розвідка Британії
Іран може створити ядерну бомбу за кілька місяців — генерал Міллі
Австралія запровадила санкції проти Ірану за поставки дронів до Росії