Росія заявила про готовність до підриву "брудної бомби"
Категорія
Світ
Дата публікації

Росія заявила про готовність до підриву "брудної бомби"

Росія заявила про готовність до підриву "брудної бомби"
Джерело:  online.ua

Міністерство оборони РФ почало публічно лякати росіян та міжнародну спільноту наслідками застосування так званої "брудної бомби", звинувачуючи у підготовці до вибуху Україну. Команда Сергія Шойгу також стверджує, що вже привела у готовність сили і засоби, щоб начебто діяти в умовах "радіоактивного зараження".

Джерело: російське пропагандистське інформагентство "РИА "Новости"

Міноборони РФ підготувалося до уявного підриву "брудної бомби"

Сили і засоби приведені в готовність до виконання завдань в умовах радіоактивного зараження, - йдеться в заяві російського оборонного відомства.

Незмінний речник Кремля Дмитро Пєсков також додав, що це справа міжнародної спільноти після дзвінків очільника Міноборони РФ Сергія Шойгу, вірити чи не вірити інформації про "брудну бомбу".

Річ у тім, що їхня (Заходу) недовіра до інформації, яка була передана російською стороною, не означає, що перестає існувати загроза застосування такої брудної бомби. Загроза в наявності, - заявив прессекретар російського диктатора Володимира Путіна.

У Шойгу також озвучили сценарій застосування бомби. Офіційна Москва стверджує, що її підрив призведе до радіоактивного зараження місцевості на площі до кількох тисяч квадратних метрів.

Також оборонне відомство РФ лякає збільшенням потоку біженців до Європи після вибуху.

Також загарбники цинічно додають, що саме їх після застосування "брудної бомби" звинуватять у "ядерному тероризмі".

Читайте також:

Категорія
Політика
Дата публікації

Блокування допомоги для України. Шольц уперше відповів на звинувачення

Шольц
Джерело:  Bloomberg

Німецький лідер Олаф Шольц заперечує звинувачення в тому, що він ігнорує Україну, намагаючись заручитися підтримкою однопартійців з СДПН напередодні дострокових виборів до Бундестагу.

Головні тези:

  • Олаф Шольц озвучив свою позицію з цього приводу.
  • За його словами, скорочення бюджету не є ефективним підходом у цьому питанні.
  • Анналена Бербок виступає проти блокування великого пакету військової допомоги для України.

Шольц пояснив своє нове скандальне рішення

За словами канцлера ФРН, він готовий направити Україні додаткові 3 мільярди євро допомоги за умови, що кошти будуть отримані за рахунок "чистих нових запозичень".

Німецький лідер звернув увагу на те, що не підтримає скорочення бюджету заради України.

Це шлях, яким пішли практично всі країни навколо нас. ... Деякі люди думають, що ми повинні фінансувати це, скорочуючи пенсії, скорочуючи трансферти місцевим органам влади, менше інвестуючи в дороги та залізниці, надаючи меншу підтримку економіці.

Олаф Шольц

Олаф Шольц

Канцлер ФРН

На його переконання, підхід "або-або" є хибним й нічого хорошого від нього очікувати не варто.

Ба більше, німецький лідер почав стверджувати, що це була ключова причина, чому він вирішив у листопаді минулого року припинити роботу уряду".

Нині ж виборцям доведеться вирішити, як фінансувати подальшу підтримку України.

Бербок намагається добитися додаткової допомоги для України

Очільниця німецької дипломатії Анналена Бербок досі активно наполягає на тому, щоб Берлін надав Україні більше військової допомоги, аніж запланована у бюджеті станом на цей час.

Представники ЗМІ попросили дипломатку прокоментувати чутки щодо блокування канцлером Олафом Шольцом нового великого пакету військової допомоги для України.

Як відверто зізналася дипломатка, вона виступає проти рішення лідера країни.

Україна буде менш спроможною захищатися, а відтак і менш здатною захистити нас, якщо не отримає ще більше необхідної зброї, — заявила Бербок.

На її переконання, саме надання ЗСУ допомоги буде найкращим внеском у безпеку Європи та безпосередньо Німеччини.

Категорія
Політика
Дата публікації

Перемога чи виживання. Що не так з планом Байдена щодо України

Байден
Джерело:  TIME

Як вважає старший кореспондент TIME Саймон Шустер, Україна дійсно мала шанс розгромити армію РФ у перші роки війни, однак, мовляв, план американського лідера Джо Байдена ніколи не передбачав перемогу України, а лише порятунок її від тотальної поразки.

Головні тези:

  • Основною метою було забезпечити виживання України як суверенної держави та її прагнення до інтеграції з Заходом.
  • Байден також намагався зберегти єдність США з союзниками і уникнути прямого конфлікту між НАТО та Росією.
  • Лише останні рішення Байдена стали максимально болючими для РФ.

Яким насправді був план Байдена

Згідно з даними Саймона Шустера, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2024 року Байден поставив перед своєю країною три цілі.

Однак, що важливо розуміти, серед них не було пункту про перемогу Україну.

Журналіст звернув увагу на те, що традиційне формулювання команди Байдена, а саме — підтримувати Україну "стільки, скільки буде потрібно" — було навмисно розпливчастим, без жодної конкретики.

За словами Еріка Гріна, який працював у Раді національної безпеки Байдена, Білий дім "свідомо уникав" обговорення територіальних питань.

На думку Білого дому, це було б не під силу Україні, навіть за значної допомоги Заходу. Це не стало б історією перемоги. Важливішою метою було виживання України як суверенної демократичної держави, вільної в прагненні до інтеграції із Заходом, — наголосив Шустер.

За його словами, саме виживання, а не перемога України — одна з цілей Байдена.

До чого ще прагнув Байден

Шустер також наголосив, що очільник Білого дому намагався зберегти єдність США та інших західних союзників.

Ще одна ціль — уникнути прямого конфлікту між НАТО і Росією.

Попри те, що Джо Байден реалізував кожну з цих цілей, "успіх" залишає мало приводів для задоволення.

Занадто багато страждань для України і занадто багато невизначеності щодо того, до чого все це в кінцевому підсумку призведе.

Експерт звертає увагу на те, що лише в останні місяці свого перебування на посаді Джо Байден схвалив кілька рішень, які стали дійсно максимально болючими.

Йдеться не лише про дозвіл використовувати американські ракети для ударів по території Росії, а й про жорсткі санкції проти енергетичного сектору РФ.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?