У Росії авіакомпанії все частіше вимушені скасовувати авіарейси через численні несправності у власних літаках та брак досвідчених пілотів.
Джерело: РосЗМІ
Що відомо про кризу у авіаційній отрасли у Росії
Зазначається, що кримінальну справу 13 серпня було порушено проти авіакомпанії Red Wings, літак якої перевозив 406 пасажирів рейсу Анталья-Москва маючі несправності у системі кондиціювання.
Також справа заведена через те, що внаслідок дій авіакомпанії пасажири не змогли вилетіти з аеропортів низки країн у період з 12 по 14 серпня і тривалий час перебували в некомфортних умовах, чекаючи на рейс. Тоді одночасно вийшли з ладу два із трьох Boeing-777 у флоті компанії.
Останніми днями скасування вильотів російських літаків через технічні несправності трапляються все частіше. Наводимо останні випадки за інформацією профільного телеграм-каналу.
14 серпня. ЛітакA-320 "Аерофлоту" (рейс Ставрополь – Москва)під час виконання злітних процедур ухвалив рішення про буксирування на стоянку. Причина не повідомлялася.
15 серпня літак RRJ-95 авіакомпанії "Росія" виконував рейс Москва-Санкт-Петербург. Зліт перервали на швидкості близько 50 км/год.
15 серпня літак В-777-300 авіакомпанії "Росія" (рейс Южно-Сахалінськ – Москва) – після запуску екіпаж доповів про технічну несправність і запросив дозвіл закерувати на стоянку.
15 серпня літак А-320 "Аерофлоту" (рейс Ставрополь – Москва) – при зльоті екіпаж доповів, що необхідне буксирування на стоянку через проблему з датчиком контролю двигуна. Літак відбуксирували на стоянку.
15 серпня літак RRJ95 авіакомпанії "Азімут" (рейс Мінеральні Води –Челябінськ) виконав повернення на стоянку з точки запуску з технічної причини.
16 серпня літакRRJ95 авіакомпанії Red Wings (рейс Сочі – Москва) – після виштовхування командир повітряного судна доповів про незапуск силової установки. Літак зарулив на стоянку самостійно.
2022 року літаки в РФ виконали тисячі рейсів зі зношеними запчастинами.
Що відомо про брак досвідчених пілотів у Росії
Наразі у Росії спостерігається гострий дефіцит кваліфікованих пілотів.
Так, 18 з 23 пілотів авіакомпанії "Алтайавіа" відсторонили від польотів. Пілоти були відсторонені за приписом Державіанагляду країни-агресора.
Наглядовий орган виявив в діяльності "Алтайавіа" майже 40 порушень федеральних авіаправил. Повідомляється, що авіакомпанія допустила до рейсів 18 пілотів, які не пройшли в повному обсязі періодичну теоретичну підготовку з виконання всіх процедур при польотах і дій в аварійних ситуаціях.
Також від виконання самостійних робіт були відсторонені дев'ять з 19-ти авіатехніків - вони не в повному обсязі пройшли періодичну підготовку і стажування.
Крім того, Державіанадзор призупинив експлуатацію двох з 14-ти вертольотів: Мі-8 (RA-22412) і AS-350 (RA-07214). У першого виявлені пошкодження поза допусків, а у другого — не виконана директива льотної придатності з вичерпаним терміном виконання.
Також повідомляється, що в рамках системи управління безпекою польотів були виявлені наступні порушення:
не реалізована процедура по виявленню і розслідуванню відхилень від правил і процедур, зокрема, допустимих порушень в техніці пілотування;
компанія не веде відстеження і контроль компонентів з обмеженим ресурсом;
відносно одного AS-350 не ведеться відстеження і контроль директив льотної придатності, відсутній актуальний реєстр директив;
компанія допустила до виконання 11 польотів вертоліт, який не пройшов необхідне техобслуговування;
на складі несправні компоненти зберігаються разом з справними;
в організації не гарантовано використання при техобслуговуванні справного обладнання;
при проведенні комплексної перевірки виконаного польоту в льотну службу не передаються копії запису звукової інформації;
вертольоти AS-350 не відповідають типовій конструкції (не обладнані радіостанцією і / або аварійним радіомаяком);
програма техобслуговування вертольотів AS-350 не відповідає положенням затвердженої розробником повітряного судна експлуатаційної документації;
систематично техобслуговування вертольотів виконується з порушенням вимог експлуатаційної документації;
у бортові журнали не вноситься інформація про час вильоту і прибуття вертольотів;
не контролюється своєчасність зняття польотної інформації з накопичувачів;
при підготовці до польотів в осінньо-зимовому періоді не відпрацьовуються технологія взаємодії членів екіпажу при заході на посадку в разі потрапляння в умови сніжного вихору і обмеженої видимості;
при підготовці до польотів у весняно-літньому періоді не проводиться тренування по виключенню і запуску двигуна в польоті;
при кваліфікаційній перевірці один з пілотів виконав два польоти замість необхідних п'яти.
Читайте також:
У Малайзії на жваву автотрасу впав приватний літак — відео авіатрощі;
США разом Японією і Південною Кореєю оголосили про нові санкції проти КНДР