26 березня офіційно стало відомо про те, що Бундестаг Німеччини знову став жертвою атаки російських хакерів. Згідно з даними представників видання Spiegel, кіберзлочинці атакували комп'ютери як мінімум семи депутатів Бундестагу і 31 депутата регіональних парламентів. Варто звернути увагу на те, що більшість атакованих політиків належать до правлячих партій ХДС/ХСС і СДПН. Німецьке ЗМІ повідомляє, що кібернапад організувала російська група хакерів "Ghostwriter" через фішингові електронні листи, інформує ONLINE.UA.
Німецьким журналістам поки не вдалося з'ясувати, чи змогли хакери заволодіти будь-якими даними. Фахівці з безпеки підозрюють, що за атакою стоїть ГРУ.
В" урядових колах заявляють, що нападу зазнали не тільки депутати парламенту, а й політичні активісти в Гамбурзі та Бремені", - йдеться в повідомленні видання.
Наразі також не відомо, коли саме трапилась хакерська атака. Однак журналісти нагадують, що група "Ghostwriter", яку підозрюють в нападі, існує давно. Як стверджують ІТ-фахівці, раніше вона була відома як організація, яка займається "зламами і витоками", та яка, в першу чергу, організовувала кампанії з дезінформації.
"Кіберзлочинці отримували доступ до популярних новинних сайтів або блогів, щоб опублікувати дезінформацію або фейкові фотографії. До прикладу, у повідомленні, розміщеному на балтійському сайті 25 вересня 2019 року, стверджувалося, що німецькі солдати НАТО осквернили єврейське кладовище в Литві. У повідомленні від 7 червня 2018 року стверджувалося, що танк НАТО наїхав на дитину в Литві. Також хакери розповсюджували фальшиві листи та цитати від генералів НАТО", - нагадують німецькі журналісти.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що президент Microsoft Бред Сміт заявив, що кібератака на корпорацію, яка відбулася в грудні 2020 року, "ймовірно, була найбільшою та найскладнішою атакою, яку світ коли-небудь бачив": важливі деталі можна знайти в нашому матеріалі.