Президент США Дональд Трамп на шостий день свого перебування при владі вже знав, що його колишній радник з національної безпеки Майкл Флінн увів в оману віце-президента Майка Пенса щодо реального змісту його телефонних розмов з послом Росії Сергієм Кисляком, але не повідомив про це свого заступника.
Таку гучну деталь скандалу навколо Флінна повідомив Fox News в своїй статті, переклад якої зробив ONLINE.UA.
Дізнавшись про розмови Флінна з послом Росії Сергієм Кисляком, Трамп тримав віце-президента в невіданні, повідомило у вівторок агентство Associated Press з посиланням на чиновників Білого дому.
Пенс і інші офіційні особи рішуче захищали Флінна протягом декількох тижнів до його відставки.
"Вони не обговорювали нічого з того, що пов'язано з рішенням США про висилку дипломатів або введенням обмежень проти Росії", - сказав Пенс в телевізійному інтерв'ю CBS News минулого місяця.
Читайте також:
знову спіймали на зв'язках з Путіним: розгорається скандал
Представник Пенса Марк Лоттер сказав, що віце-президент дізнався, що отримав "неповну інформацію" від Флінна після першої доповіді Washington Post в минулий четвер.
Пенс і керівник апарату Білого дому Райнс Прібус зіграли важливу роль у відставці Флінна, повідомили джерела каналу Fox News.
Білий дім заявив у вівторок, що звільнення Флінна сталося не через те, що він обговорював з Кисляком санкції проти Росії, - що є потенційним порушенням закону, - а через те, що він протягом кількох тижнів вводив в оману Пенса і інших старших помічників Трампа про зміст розмов.
Представники Білого дому заявили, що вони провели ретельний аналіз контактів Флінна, в тому числі стенограм розмов, таємно записаних розвідкою США, але не знайшли нічого незаконного.
Пенс, як кажуть, був злий і глибоко розчарований інформацією, що розкрилася.
"Руйнування рівня довіри в результаті цієї ситуації і ряду інших сумнівних інцидентів привело до того, що президент попросив генерала Флінна про відставку", - сказав прес-секретар Білого дому Шон Спайсер.
Спайсер також додав, що і інші "сумнівні інциденти" сприяли звільненню Флінна. За словами однієї людини, знайомої з ситуацією, ці інциденти включали спроби колишнього радника з національної безпеки отримати доступ до закритої інформації для свого сина під час перехідного періоду щодо зміни влади в США.
Флінн в інтерв'ю The Daily Caller News Foundation в понеділок, заявив, що в бесідах з послом Росії "не перетнув ніяких ліній".
Проте американський чиновник повідомив, що Флінн був в постійному контакті з Кисляком в той день, коли адміністрація Обами застосувала санкції відносно Росії у зв'язку з втручанням хакерів в американські вибори, і під час інших подій, що відбувалися протягом перехідного періоду. Спайсер сказав, що Флінн не обговорював санкції за вказівкою президента.
Перед відходом у відставку Флінн повідомив новинному некомерційному сайту The Daily Caller, що він і Кисляк говорили тільки в загальних рисах про російських дипломатів, висланих з країни президентом Бараком Обамою в якості відповіді на втручання Москви у вибори в США.
"Це не стосувалося санкцій. Йшлося про 35 людей, яких вигнали, - сказав Флінн. - Це було в основному так: "Дивіться, я знаю, що це сталося. Ми все розглянемо". Я ніколи не говорив нічого схожого на: "Ми збираємося переглянути санкції".
Читайте також
: