За інформацією аналітиків з Інституту вивчення війни (ISW), низка російських видань та популярних блогерів вже поспішають поширювати інформацію про успіхи українських військових у контрнаступі та проблеми армії РФ.
Джерело: звіт ISW
Що відомо про зміну позиції російських ЗМІ
Зазначається, що низка російських видань прагне звернути увагу на низький моральний дух військових злочинців з армїі РФ та проблеми із військовим командуванням армії РФ на південному напрямку.
Зокрема, як підкреслюютьт аналітики, 12 серпня один з відомих російських блогерів поскаржився з приводу того, що 37-а окрема гвардійська мотострілецька бригада не виділила танкові частини для підтримки своєї піхоти в Урожайному і 10 серпня достроково вийшла з населеного пункту нібито через відсутність підкріплень, коли насправді був особовий склад п'яний у тилу.
Поскаржився, що вся 36-та загальновійськова армія не бажає захищати населений пункт. Ці скарги викликали безліч відгуків у російському інформаційному просторі, зокрема спроби знизити напруженість між причетними російськими формуваннями.
Також за словами ряду джерел, командні чистки в підрозділах армії РФ, що воюють на південному напрямку, могли призвести до того, що російських командирів середньої ланки частіше за звичайну стали робити винними в російських військових невдачах.
Що відомо про висновки аналітиків ISW
ЗСУ 13 серпня вели контрнаступальні операції як мінімум на двох ділянках фронту і, як повідомляється, просунулися на південному напрямку.
ISW не отримав підтвердження, що російські сили повністю виведені з Урожайного. Вони, ймовірно, нині займають позиції принаймні у південній частині населеного пункту.
Російські війська вели наступальні операції на лінії Куп'янськ-Сватове та намагалися повернути втрачені позиції в районі Бахмута.
Українські партизани заявили, що 13 серпня атакували російську військову базу в окупованому Маріуполі.
Читайте також:
Частина кремлівської еліти готова взаємодіяти з українською розвідкою — ГУР;
Путін вже готується до нового заколоту — розвідка Британії;
США назвали головний компонент "формули миру" України