26 травня уряд Румунії офіційно заявив, що вирішив вийти з Міжнародного банку економічного співробітництва (МБЕС) та Міжнародного інвестиційного банку (IBB), у яких країна-агресорка Росія є основною акціонеркою.
Джерело: Euractiv
Румунія вийде з очолюваних РФ інвестиційних банків
Вихід буде проведений протягом не менше шести місяців з моменту повідомлення відповідно до Конвенції МБЕС. Здійснюватиметься координація з Польщею, Чехією, Словаччиною та Болгарією, щоб забезпечити одночасний вихід, — повідомляє румунська влада.
Що важливо розуміти, МБЕС надає цільову підтримку експортно-імпортним операціям між державами-членами, до яких входять Болгарія, Чехія, Польща, Румунія та Словаччина, а також Росія, Монголія та В'єтнам.
Тим часом Міжнародний інвестиційний банк (IBB), штаб-квартира якого нещодавно перемістилася до Будапешта за підтримки уряду Угорщини, раніше називався опозицією "троянським конем Путіна" і викликав стурбованість як усередині країни, так і за кордоном, особливо в США, - йдеться в повідомленні.
Що важливо розуміти, опозиція в Угорщині називає цю фінансову установу "банком-шпигуном" і почала вимагати від офіційного Будапешту негайного виходу після початку війни Росії проти України, однак уряд спочатку цю вимогу відхилив.
Як уже згадувлаося раніше, Росія є найбільшим акціонером банку з часткою 47,46%.
Читайте також: