Представники Євросоюзу планують найближчим часом ввести санкції протирежиму Олександра Лукашенка в Білорусі. Утім, наміри співдружності можуть порушити окремі країни. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на брюссельського репортера "Радіо Свобода" Рікарда Йозвяка.
Згідно з інсайдом журналісти, виступити проти миттєвого введення санкцій може Греція та Кіпр. Це пов'язано із вдоволенням їхніх власних намірів.
"Є певне побоювання, що Греція і/або Кіпр можуть не дати фінальне "зелене світло" санкціям щодо Білорусі, поки ЄС не дасть "зелене світло" санкціям щодо Туреччини", - зауважив Йозвяк.
Грецький уряд зацікавлений у введенні санкцій проти Туреччини через морські дослідження природного газу в суперечливих районах. Такої само позиції дотримується офіційний Кіпр, який неодноразово дорікав Брюсселю за недостатньо жорстку політику стосовно агресії Анкари.
Нагадаємо, про санкції в ЄС на вищому рівні домовилися напередодні, 19 серпня. Представники співдружності провели великий та позачерговий саміт через резонансні події в Білорусі.
Майже два тижні в республіці тривають заворушення, які спровокували результати президентських виборів — їх виграв Олександр Лукашенко, однак білоруси звинуватили його режим у фальсифікації приголомшливих масштабів.
Протести спочатку намагалися придушити силовики. Саме це прикувало увагу до Білорусі, адже вони використали гумові кулі, світло-шумові гранати та побиття на вулицях, а тисячі затриманих стали жертвами тортур і знущань.
Як повідомляв ONLINE.UA, опозиційна кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тихановська, яку білоруси вважають переможницею виборів, 20 серпня зустрілася з керівництвом Литви, куди вона поїхала одразу після голосування.