Офіційні сайти Міністерства оборони України та ЗСУ перестали працювати 15 лютого. Причини зупинки роботи поки невідомі.
Джерело: Фейсбук Міноборони,
Збої у роботі сайту Міноборони
У Міноборони повідомили, що сайт зазнав, ймовірно, DDoS-атак, коли фіксувалася надмірна кількість звернень на секунду.
Наразі проводяться планові технічні роботи з відновлення штатного функціонування веб-порталу Міністерства оборони України, - зазначили в Міноборони.
Наразі зв'язок з сайтом відсутній.
Центр інформаційної безпеки при РНБО заявив про масштабну DDoS-атаку на сайти Міноборони, ЗСУ, а також застосунки "Приватбанк" і "Ощадбанк".
У центрі припустили причетність до атак Росії.
Не виключено, що агресор вдався до тактики дрібних капостей, адже за великим рахунком його агресивні плани не спрацьовують, - зазначили в Центрі.
Кібератаки на Україну
Нагадаємо, що у ніч з 13 на 14 січня хакери здійснили масштабну атаку на сайти уряду України та окремих міністерств. Представники Центру інформаційної безпеки заявили про російський слід.
А від такої масової атаки на держоргани не було давно. Припускаємо, що нинішня пов’язана із нещодавньою поразкою Росії на переговорах щодо майбутньої співпраці України з НАТО. Хакерські дії на українські держоргани також можуть бути частиною цієї психологічної атаки на українців, – йшлося в заяві Центру інформаційної безпеки.
І Україна, і США звинуватили в атаці РФ, яка ці звинувачення відкинула.
Згодом стало відомо, що Україна ще минулого року мала приєднатися до Об’єднаного центру передових технологій з кібероборони НАТО (CCDCOE), проте її приєднання заблокувала Угорщина.
Про це розповів серетар РНБО Олексій Данілов.
У НАТО ще можуть переглянути рішення.
Але оскільки засідання Ради центру, яка ухвалює рішення про розширення складу учасників ухвалюються лише 2 рази на рік, приєднання України до цієї структури навіть за позитивного розвитку подій може статися лише з другого півріччя 2022 року, — йдеться в повідомленні.
Читайте також:
Чекайте гіршого — хакери здійснили масштабну атаку на сайти України
Спеціалісти виявили серйозні вразливості електронних гаджетів через Wi-Fi та Bluetooth
До витоку в мережу персональних даних понад півмільярда користувачів Facebook не причетні хакери.