Український президент Володимир Зеленський під час відвідування Словаччини торкнувся питання російського газогону "Північний потік-2". Під час переговорів на найвищому рівні виявилося, що Київ та Братислава зі спільного куту бачать будівництво цього проєкту. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Офіс президента.
У четвер, 24 вересня, Зеленський зустрівся зі своєю словацькою колегою Зузаною Чапутовою. За підсумками переговорів вони виступили на спільній пресконференції.
"Приємно, що у нас спільне бачення щодо енергетичної безпеки Європи і є згода в тому, що такі проєкти, як "Північний потік – 2", несуть серйозні майбутні ризики для ЄС та його єдності", - додав український державний лідер.
Також Зеленський звернув увагу на ключову роль Словаччини у реверсному постачанню газу до України, Київ це надзвичайно цінує.
Нагадаємо, "Північний потік - 2" будується у Балтійському морі упродовж кількох років. Головним його лобістом у Євросоюзі виступає Німеччина та ще кілька країн, інші держави-сусіди чи навіть Сполучені Штати закликають припинити будівництво, оскільки російський газ закріпить залежність регіону від цього ресурсу.
У 2019 році сталося два неприємні для Москви інциденти — затягнувся розгляд дозволу на будівництво останньої ланки "Потоку" біля Данії, а пізніше США пригрозила санкціями іноземним компаніям, причетним до реалізації.
Це фактично заморозило проєкт. Станом на вересень німецький уряд сам отримав нові сумніви щодо угоди через отруєння в Росії відомого опозиційного політика Олексія Навального.
Як повідомляв ONLINE.UA, влада Німеччини поки остаточно не вирішила подальшу долю російського газопроводу"Північний потік-2", який опинився під загрозою блокування. Утім, через жорстку позицію США асоціація міжнародних страховиків судновласників відмовилася надавати страховку для судів, пущених у дію в будівництві трубопроводу.