Японія категорично проти повернення Росії до Великої сімки, на чому наполягає президент США Дональд Трамп. Посол Японії в Україні Такаші Кураі вважає, що ні про яке включенні президента РФ Володимира Путіна в групу G7 не може бути й мови, поки він продовжує окуповувати українські Крим і Донбас. Кураї пояснив чітку і зрозумілу позицію своєї країни тим, що важливо зберегти солідарність G7 щодо антиросійських санкцій, що стане неможливим при розширенні "Великої сімки" іншими країнами, в тому числі Росією. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Укрінформ.
"Президент Трамп в минулому році поговорив про G8 (повернення Росії в" Велику сімку "- ред.). А в цьому році виступив з ідеєю включити ще кілька країн в цю групу. Втім позиція Японії дуже чітка і проста - надзвичайно важливо зберегти рамки G7 ", - пояснив позицію Токіо японський посол.
Кураі вважає важливим продовження і збереження санкцій проти Росії, які введені за збройне вторгнення Путіна в Україну. Він нагадав, що Японія підтримує антиросійські санкції і по Донбасу, і по Криму.
"Ми вважаємо важливою солідарність G7 щодо санкцій проти Росії. Я часто озвучую в різних випадках, що продовження цих санкцій пов'язано з виконанням Росією Мінських домовленостей і повагою ній суверенітету України. Ми вважаємо важливою солідарність G7 і з питання Криму", - підкреслив Кураі.
Нагадаємо, Трамп озвучив Путіну свою обурливе пропозицію щодо участі РФ в новому саміті "Великої сімки" ще влітку. У Кремлі ж заявили, що приймуть пропозицію Трампа тільки на умовах Москви. Тоді наголошувалося, що Путін прийме остаточне рішення, коли стане зрозуміло, в якості кого запрошують Росію і що буде стоять на порядку денному саміту. При цьому в ЄС обурені рішенням Трампа залучити Росію до саміту G7, звідки країну-агресора виключили після вторгнення в український Крим. З протестом вже виступили в Великій Британії і Канаді.
Як відомо, Росія була виключена зі складу Великої вісімки в 2014 році після анексії Криму та військової агресії на Донбасі. Сьогодні учасниками "Великої сімки" є Велика Британія, Німеччина, Італія, Канада, США, Франція і Японія.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Німеччина виступила проти розширення формату Великої сімки в вісімку із залученням Росії. Берлін назвав це неможливим через дії Кремля.