З 16 липня Болгарія відкрила кордони для українців. З сьогоднішнього дня громадяни України можуть в'їжджати в цю країну без проходження 14-денної обсервації і без обов'язкового проходження ПЛР-тесту на коронавірусну хворобу COVID-19. Відповідне рішення прийняло Міністерство охорони здоров'я Болгарії, передає ONLINE.UA.
"Згідно з рішенням Міністра охорони здоров'я РБ від 15.07.2020 № РД-01-405 починаючи з 16 липня громадянам України дозволено в'їжджати на територію Болгарії без проходження 14-денного карантину і без тесту на коронавірус", - повідомили в посольстві України в Болгарії.
Болгарія також відкрила кордони для громадян країн ЄС, Шенгенської зони, Великої Британії, Алжиру, Канади, Австралії, Грузії, Японії, Марокко, Нової Зеландії, Руанди, Південної Кореї, Таїланду, Тунісу і Уругваю.
Важливо відзначити, що Міністерство охорони здоров'я України віднісли Болгарію в "червону зону", тобто, після повернення звідти необхідно буде пройти 14-денну самоізоляцію або зробити ПЛР-тест - якщо результат буде негативний, то обов'язковий карантин можна буде не проходити.
Таким чином, на сьогоднішній день українці можуть поїхати в сім країн на наступних умовах:
Болгарія - без проходження 14-денного карантину і без тесту на коронавірус;
Хорватія, ОАЕ - з проходженням тесту перед поїздкою (довідка про наявність негативного результату тесту на COVID-19 обов'язкова);
Туреччина, Албанія, Єгипет, Мальдіви - без довідок про тест, без самоізоляції і обсервації.
Нагадаємо, з 15 липня Угорщина посилила карантин по коронавірусу, в зв'язку з чим закрила кордон для України. Офіційний Будапешт вніс в "червону" категорію, окрім України, балканські країни. При цьому Росія, де випадків зараження набагато більше, віднесли до "жовтої" зоні, а це значить, що росіяни зможуть в'їжджати до Угорщини за умови дотримання самоізоляції до отримання негативного результату тесту на коронавірус. Країни Євросоюзу також включили Україну в "червону" зону, для країн якої закриті кордони. Представники ЄС будуть переглядати цей перелік кожні два тижні, щоб додати або виключити деякі країни. Головним критерієм для вирішення в Брюсселі визначили рівень захворюваності відносно 100 тисяч населення.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в Україні ввели збір за виліт з країни. Новий закон встановлює ставку державного авіаційного збору за кожного пасажира, який буде літати в межах України, в розмірі 0,5 долара, на міжнародних рейсах - 2 долари. За кожну тонну вантажу в межах України - 2,5 долара, а в разі здійснення міжнародних перевезень з/в Україну - 10 доларів.