За словами генерал-лейтенанта армії США у відставці Дуґласа Люта, найскладнішим тактичним завданням для українських військових під час контрнаступу буде подолання стаціонарних оборонних споруд злочинної армії РФ, тому не варто очікувати швидкого розвитку подій.
Джерело: "Радіо Свобода"
Що відомо про перспективи розвитку контрнаступу ЗСУ
Уявіть послідовні смуги мінних полів, перешкод, в тому числі фізичних перешкод, як рови та танкові пастки, керовані й спостережувані лінії прямого вогню, а також артилерійські системи, підкріплені ударними російськими вертольотами, - пояснює Лют.
Він зазначив, що це найскладніше тактичне завдання для українських військових, яке тільки можна уявити.
Генерал армії США у відставці наголосив, що американські військові навряд-чи наважились би на проведення контрнаступу за таких умов.
Якби це робила американська частина, вона б виконувала завдання тільки за умови переваги в артилерії, якої українці не мають. І якби вона мала перевагу в повітрі, тобто контролювала повітря над бойовим простором, а українці цієї переваги теж не мають. Тож ми нереалістично очікуємо, що українці зроблять на полі бою щось таке, що американські підрозділи навіть не спробували б, - підкреслює американський військовий.
Він зазначив, що треба мати реалістичні очікування, в тому сенсі, що цей поступ буде повільним, і будуть жертви та втрати з українського боку, оскільки вони не мають усіх необхідних можливостей.
Він зокрема зазначив, що українці не мають достатніх потужностей для розмінування, і проникнення через мінні поля відбувається набагато повільніше, ніж очікувалось.
Тож я думаю, що тут потрібна доза реалізму з точки зору того, що українці намагаються зробити і як швидко вони можуть досягти успіху, - підкреслив генерал.
Читайте також:
Армія РФ використовує нові ракетні комплекси у боях під Бахмутом;
Тарнавський повідомив про нові успіхи ЗСУ на Таврійському напрямку;
Американські касетні боєприпаси дали новий поштовх контрнаступу України — WSJ