Експерти міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings оновили оцінку української економіки - вони зберегли свій квітневий прогноз, згідно з яким в 2020 році економіка України скоротиться на 6,5%. За оцінками аналітиків Fitch, у другому кварталі 2020 економіка України скоротилася на 11,4%. Однак, вони припускають, що ситуація може погіршитися, тому що ризики зберігаються, з огляду на невизначеність щодо масштабів і тривалості спалаху коронавіруса, а також тривалості або повторного введення обмежень, особливо з урахуванням повідомлень про зростання числа випадків коронавіруса в Україні. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на прогноз Fitch.
"Fitch прогнозує, що дефіцит розширеного уряду досягне 6,5% ВВП в 2020 році. Великі дивідендні виплати від державних компаній (1,8% від ВВП) і відновлення збору податків (за винятком податків, пов'язаних з імпортом) підтримали державні доходи, в той час як зростання витрат залишається помірним з початку року і зосереджений на соціальних трансфертах та витрати на охорону здоров'я. Фіскальна консолідація відбуватиметься поступово, при цьому дефіцит розширеного уряду скоротиться до 5,4% ВВП в 2021 році і 4,2% в 2022 році " , - йдеться в прогнозі експертів.
У Fitch відзначили, що інфляційний тиск залишається помірним, але за їх прогнозом, інфляція наблизиться до цільового показника НБУ в 5% до кінця 2020 року через підвищення цін на енергоносії і продукти харчування, а також відновлення внутрішнього попиту. Експерти підрахували, що інфляція в середньому складе 5,3% в 2021 році і 5,7% в 2022 році. Важливо відзначити, що НБУ знизив облікові ставки до рекордно низького рівня в 6%, але подальше ослаблення, на думку Fitch, може бути обмежено зростанням інфляційного тиску і значним підвищенням мінімальної заробітної плати в 2021 році.
"Загальний державний борг збільшиться до 57,4% ВВП (65,1%, включаючи гарантії) і 60% до 2022 року, з 44,4% (50,4% з гарантіями) в 2019 році. Fitch прогнозує, що державний борг України стабілізується на рівні близько 60% в 2022-2023 роках", - додали аналітики.
Важливо нагадати, що в держбюджеті України передбачено падіння ВВП в 4,9%. Разом з тим МВФ в червні погіршив прогноз падіння економіки країни з прогнозованих раніше 7,7% до 8,2%. Втім, Єврокомісія значно погіршила прогноз падіння економіки і для країн єврозони. Найбільше постраждають Франція, Італія і Іспанія. Там очікується зниження ВВП в цьому році більш ніж на 10%.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства спрогнозували, коли відновиться економіка України.