Новий коронавірус швидко руйнується під впливом сонячного світла, тепла і вологи. У сонячну погоду при температурі 21-23 градуси період напіврозпаду вірусу в краплі слини на поверхні і в повітрі в частинках аерозолю знижується до 1,5-2 хвилин. Таким чином поширення коронавірусу може значно знизиться влітку, до якого залишилися лічені дні. Про це йдеться в доповіді міністерства внутрішньої безпеки США, дані якого оприлюднив на брифінгу американський лідер Дональд Трамп, повідомляє ONLINE.UA.
"Вчені з нашого міністерства внутрішньої безпеки представили доповідь, в якій говориться про те, як вірус поводиться при різних температурах, кліматі, поверхнях ... Дослідження показали, що вірус краще виживає в холодному і сухому середовищі і гірше - в теплому і вологому", - повідомив Трамп.
Результати досліджень американських вчених, які оприлюднив Трамп, підтверджують ряд гіпотез вчених з усього світу, що коронавірус, як і інші віруси, дуже вразливий до сонячного світла і тепла. Згідно з інформацією вченого з МВБ США Білла Брайанта, період напіврозпаду вірусу в краплі слини на поверхні при температурі 21-23 градуси за Цельсієм, вологості 20% і при відсутності сонця складає 18 годин, але в тих же умовах і при вологості 80% коронавірус розпадається за 6 годин. При температурі 35 градусів за Цельсієм і вологості 80% розпад коронавіруса прискорюється до 1 години, а при температурі 21-23 градуси, але вологості 80% і при попаданні ультрафіолету від прямих сонячних променів - до 2 хвилин.
У ситуації, коли коронавірус знаходиться в повітрі у частинках аерозолю, то при температурі 21-23 градуси, вологості 20% і без сонця період напіврозпаду, за даними американських вчених, складе близько 60 хвилин, а в тих же умовах, але в сонячну погоду влітку - всього 1,5 хвилини.
"В умовах, які ми тестували на сьогоднішній день, вірус в краплях слини найкраще виживає в закритих і сухих умовах. ... Вірус швидше за все вмирає при наявності прямих сонячних променів ... Підвищення температури і вологості в потенційно забруднених приміщеннях знижує стабільність вірусу ", - підкреслює Брайант.
Експерт уточнив, що дослідження американськими вченими проводилися в лабораторних і контрольованих умовах. Їх результати підтвердили, що умовний вірус на поверхнях дитячого майданчика, які піддаються прямому впливу сонячних променів, швидко вмирає, але в тіні може жити набагато довше.
"Для нас було б безвідповідально сказати, що літо вб'є вірус", - підкреслив Брайант, але додав, що влітку поширення інфекції почне спадати.
Зовнішні експерти вже оцінили результати досліджень американських вчених. Вони вважають, що результати показують, що коронавірус поводиться подібно до грипу - він найбільш ефективний при поширенні в холодні місяці, коли люди знаходяться в приміщенні, а повітря холодне і сухе. У той же час вони застерегли, що погода не є панацеєю, коли мова йде про пандемію коронавіруса. Експерти нагадали, що в теплих і вологих країнах масштабно бушує епідемія коронавіруса, якому не страшні ні сонце, ні вологість.
"Навіть якщо вірус зникне влітку, страшна друга хвиля все ще буде імовірна восени, як це траплялося з минулими спалахами пандемічного грипу", - впевнені дослідники.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що іноземні вчені здивували прогнозом щодо поширення коронавіруса в Україні.