Іспанським вченим вдалося виявити ще одну можливу групу ризику при COVID-19 — за їхніми словами, це люди з надмірним рівнем цукру у крові, у яких не діагностований діабет. Зазначається, що дослідники з Іспанії проаналізували дані більш ніж 11 тисяч пацієнтів, госпіталізованих з березня по травень, і з'ясували, що надлишковий цукор без діабету також може впливати на перебіг коронавірусу. Варто звернути увагу на те, що середній вік хворих склав 67 років, з них понад 57% – чоловіки. Як стверджують науковці, у 18,9% пацієнтів був діагностований цукровий діабет, або в їхніх медичних картах були дані про приймання ліків для діабетиків. Під час госпіталізації у кожного хворого брали кров на цукор. Результати автори дослідження розділили на три групи: нормальний, високий і дуже високий рівень. Про це ONLINE.UA з посиланням на tandfonline.com.
Науковці звернули увагу на те що надлишковий цукор в основному був виявлений у чоловіків похилого віку, які страждають від діабету, гіпертонії та інших хронічних захворювань. У таких пацієнтів були частіше підвищені маркери запалення. Однак найбільшим відкриттям стало те, що високий рівень цукру в крові впливав на ризик смертності навіть у пацієнтів без діабету.
"Серед хворих, що померли від COVID-19, 41,1% мали підвищений цукор. Такі пацієнти проводили більше часу в лікарні й частіше потребували інтенсивної терапії, в тому числі в штучній вентиляції легенів в порівнянні з людьми з нормальним рівнем цукру", — йдеться в повідомленні.
За словами авторів дослідження, деякі пацієнти могли не знати про своє діабетичний статус, тому їх помилково віднесли до не діабетиків. Вчені наголошують, що у будь-якому випадку лікарям потрібно всерйоз розглянути можливість проводити скринінг рівня глюкози в крові у госпіталізованих пацієнтів з коронавірусом, щоб вчасно вжити заходів і знизити ризик смертності.
Як повідомляв раніше ONLINE.UA, іноземні вчені заявили, що знищення бактерії Helicobacter pylori в шлунку знижує ризик раку цього органу навіть у людей з підвищеним ризиком його розвитку.