Президент США Джо Байден цього тижня заявив, що очікує від спікера Кевіна Маккарті дотримання зобов’язань щодо забезпечення підтримки Україні. 3 жовтня Маккарті відправили у відставку.
Як вплине усунення спікера на допомогу Україні
The Guardian пише, що усунення спікера Палати представників Кевіна Маккарті додає додаткової невизначеності щодо перспектив допомоги США Україні.
Нагадаємо, що підтримка України була виключена з нещодавнього законопроекту про фінансування уряду США. Це змусило Джо Байдена покладатися на спікера-республіканця для окремого голосування.
На вихідних Байден заявив, що американська підтримка України не може бути перервана «за жодних обставин» і що він очікує, що Маккарті «дотримуватиметься свого зобов’язання щодо забезпечення проходу та підтримки, необхідної для допомоги Україні».
3 жовтня Білий дім заявив, що він впевнений, що США зрештою нададуть більше допомоги Україні, незалежно від долі спікерства Маккарті.
Можливих кандидатів на посаду спікера оцінили від A до F щодо їхньої минулої підтримки допомоги Україні, де «A» означає найсильнішу підтримку:
Конгресмен Стів Скаліз, республіканець № 2 у Палаті представників отримав оцінку B.
Крайній правий республіканець Метт Гетц, який очолював усунення Маккарті та заявив, що підтримає Скаліза, отримав F.
Голова юридичного комітету Палати представників Джим Джордан і республіканець Байрон Дональдс також отримали F.
Республіканець Том Еммер отримав найвищу оцінку – А.
Підтримка України від США
Уряд Києва отримав від США вже 113 мільярдів доларів на безпекову, економічну та гуманітарну допомогу.
Лідери Сенату пообіцяли найближчими тижнями розглянути постійну безпеку США та економічну підтримку України.
3 жовтня Байден провів телефонну розмову з лідерами країн Великої сімки, ЄС і НАТО щодо продовження скоординованої підтримки України.
Розмова відбулася на тлі занепокоєння тим, що підтримка військових зусиль Києва проти Росії згасає.