На тлі кризи в українському уряді не мають наміру встановлювати державне регулювання цін на харчові продукти. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль оголосив, що станом на початок березня в Україні не передбачається встановлення цін на їжу чи робити націнку на них. Він наголосив, що наразі єдиним ефективним шляхом буде підтримка виробників. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресконференцію топпосадовця у четвер, 4 березня.
“Ми будемо тільки стимулювати або підтримувати виробників, щоб збільшити пропозицію там, де є дефіцит, який призводить до стрибка цін”, - вважає політик.
За словами прем’єра, уряд володіє непрямими інструментами, серед яких - контакт з мережами рітейлу, постачальниками та виробниками сільськогосподарської продукції. Він утримується завдяки Мінекономіки та стимулюванню окремих виробників державною програмою “5-7-9%”.
Шмигаль звернув увагу на зростання цін на курячі яйця в Україні через падіння їх виробництва.
Представники уряду завершили перший раунд переговорів з приводу відновлення цього виробництва з ключовими представниками індустрії. Перш за все з ними говорили про збільшення пропозиції на ринку напередодні Великодня.
Прем’єр пояснив, що для повноцінної стабілізації ситуації у відповідному сегменті ринку знадобиться близько двох чи трьох тижнів — це оцінка міністерства. Він згадав також непрямі шляхи впливу на ціни зернових, гречки чи окремих груп продуктів — перш за все це введення експортних квот чи мит.
Як повідомляв ONLINE.UA, в українському уряді виступили з новою заявою щодо оновлених тарифів на постачання електрики для населення. На початку 2021 року було узгоджено скасувати пільгову для всіх ціну на перші 100 кіловат-часів, а вже пізніше ситуацію довелося виправляти через фактичне підвищення цін майже удвічі.
У четвер, 4 березня, український прем’єр-міністр Денис Шмигаль оголосив, що чинний тариф, ймовірніше, залишиться таким у майбутньому. Він підкреслив, що йдеться про період з 1 квітня 2021 року. За його словами, ціни на електроенергію в Україні повинні бути ринковими, а всі неспроможні оплатити їх мають отримувати субсидії.