Влада Швеції звертає увагу на те, що офіційному Брюсселю не вистачає інструментів для впливу на проєкти на зразок російського газопроводу "Північний потік-2", які можуть вплинути на безпеку всього блоку. З такою заявою виступив посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг. Дипломат нагадав, що про цю проблему вже говорила раніше міністерка закордонних справ Швеції Анн Лінде, інформує ONLINE.UA з посиланням на проєкту "Kyiv Not Kiev".
"Швеція відчуває, що ЄС повинен мати сильніший спільний підхід до проблем на кшталт Північного потоку. Ми вважаємо, що це більше, ніж просто двосторонній проєкт, більше, ніж просто комерційні відносини між двома компаніями. Цей проєкт має серйозні наслідки для всієї європейської безпеки, і ми шкодуємо, що ЄС на сьогодні не має більш впливових важелів для визначення того, як узгоджуються і як виконуються подібні проєкти - бо вони впливають на всіх нас", - наголосив Тобіас Тиберг.
Дипломат також вирішив пояснити, чому влада його країни не зупинила прокладання скандального російського газогону через свої води, попри те, що виступає проти проєкту. Він стверджує, що це пов’язано виключно з відсутністю юридичних механізмів.
"Іноді міжнародне право, подобається нам це чи ні, обмежує нашу здатність робити те, що ми хотіли би робити у певних ситуаціях. Північний потік - це саме такий приклад. Ми проаналізували запит, що надійшов від Росії, на прокладку труб шведською економічною зоною і зробили це дуже уважно. Наші юристи з міжнародного права з’ясували, що ми можемо висувати вимоги щодо відповідності будівництва екологічним чи безпековим стандартам - але це було би не в наших силах юридично запобігти будівництву Північного потоку-2 у шведській економічній зоні", - підкреслив посол Швеції.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Служба зовнішньої розвідки України з’ясувала, що російська влада нехтує технологічними процедурами та екологічними обмеженнями, будуючи скандальний газогін "Північний потік-2", оскільки поспішає закінчити його до 12 червня – дня Росії.