Тільки 5 з 16 держав-членів НАТО підтримують необхідність військового захисту союзників у разі гіпотетичного нападу Росії. Шокуючими даними опитування поділилися фахівці із "Pew Research Center", повідомляє ONLINE.UA.
На запитання, чи повинна їхня країна використовувати військову силу для захисту союзника по НАТО від гіпотетичного нападу РФ, тільки в п'яти з 16 опитаних державах-членах - Нідерландах, США, Канаді, Британії та Литві - половина або більше відповіли ствердно.
Згідно з даними соціологів, в 16 країнах 50% опитаних вважають, що їхня країна не повинна захищати союзника в разі нападу Росії, а 38% - що повинна.
"Віра в те, що їхня країна повинна відповісти на гіпотетичний напад Росії на союзника по НАТО, з часом стала менш поширеною в декількох країнах. Наприклад, в Італії лише чверть в 2019 році говорить, що їхня країна повинна захищати союзника по НАТО, в порівнянні з чотирма з десяти в 2015 році. Аналогічне зниження за цей період відбулося в Польщі (-8 процентних пунктів), Іспанії (-7) і Франції (-6). Однак у Британії з 2015 року підтримка захисту країни-члена НАТО зросла (+6)", - сказано в повідомленні.
Варто звернути увагу на те, що більша частина опитаних в 10 країнах-членах НАТО переконані, що їхня країна не повинна застосовувати силу для захисту союзника по НАТО в разі нападу Росії. Це включає більшість у Болгарії, Італії, Греції, Німеччині та Іспанії. У Польщі настрої розділилися.
Як повідомляв ONLINE.UA, українські дипломати звернулися до НАТО із закликом надати державі статус члена партнерства у програмі розширених можливостей.