Аналітики вразили українських громадян новим неочікуваним прогнозом - вони заявили про те, що загальна потреба Кабінету міністрів в залученні боргового фінансування у поточному році становить 653 мільярди гривень. За словами фахівців, протягом цього року Міністерству фінансів потрібно погасити 346 мільярдів гривень боргів, без урахування 145 мільярдів на обслуговування боргів, які держава сплачує з видаткової частини бюджету. Експерти звернули увагу на те, що що 216 млрд з 346 млрд – це внутрішній борг, 130 млрд грн – зовнішній борг. Ця сума є співставною з обсягом погашень, які Україна робила в попередні роки, але все ще є значною. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на "ЕП".
Не можна ігнорувати той факт, що в результаті коронакризи знизились надходження до бюджету і зросли видатки. Варто звернути увагу на те. що ще 13 квітня парламент вніс зміни до держбюджету. Як наслідок, плановий дефіцит державного бюджету на 2020 рік зріс більш ніж утричі: з 96 до 298 млрд грн.
"Це означає, що майже кожна четверта гривня видатків державного бюджету у 2020 році повинна фінансуватися через залучення нових боргів (з урахуванням місцевих бюджетів це співвідношення буде меншим). Це також найбільший рівень дефіциту державного бюджету з 2016 року", - наголошує видання.
Отже, загальна потреба Кабміну в залученні боргового фінансування у 2020 році збільшилась майже вдвічі, і становить 653 млрд грн. За словами фахівців, план за зовнішніми запозиченнями збільшився зі 111 млрд грн до 242 млрд грн, план за внутрішніми запозиченнями – з 231 млрд грн до 372 млрд грн.
"Основне навантаження із залучення боргового фінансування заплановано саме на липень-грудень 2020 року. За перше півріччя Мінфін зміг взяти в борг 261 млрд грн (за загальним фондом держбюджету). Але за друге півріччя потрібно залучити ще 355 млрд грн – на 36% більше, ніж було залучено за січень-червень", - йдеться в повідомленні.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше Денис Шмиаль наголосив, що зростання економіки нашої країни очікують у другій половині поточного року. Окрім того, зазначається, що у Програмі діяльності Кабміну враховано падіння ВВП на 4,8%.