28 серпня Конституційний суд визнав неконституційним призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро - це рішення в НАБУ назвали політично мотивованим. 29 серпня рішення КСУ нарешті прокоментували в Офісі президента України Володимира Зеленського. На Банковій вважають, що після такого рішення КСУ повинен відбутися новий конкурс на посаду глави НАБУ. В ОП підкреслили, що рішення КСУ по НАБУ стало констатацією "непродуманої, поспішної, і часто - спекулятивної в той час практики кадрових призначень з боку попереднього президента України, яка йшла врозріз з Конституцією", передає ONLINE.UA.
"Безперечно, сильна правова держава - це і закон як фундамент справедливих суспільних відносин, і обов'язковий розподіл повноважень між всіма гілками влади. Винятків не повинно бути. У зв'язку з цим ми, безумовно, приймаємо до відома рішення Конституційного Суду про неконституційність указу попереднього Президента про призначення директора НАБУ. Це, до речі, повністю компетенція Конституційного Суду. Згідно з цим рішенням, як ми його розуміємо, судді констатували, що непродумана, поспішна, а часто - спекулятивна тодішня практика кадрових призначень, яка йшла врозріз з Конституцією України при формуванні найважливішого елемента антикорупційної архітектури в країні, призвела до необхідності прийняти конкретного правового рішення про неконституційність", - прокоментували у Зеленського рішення КСУ.
В Офісі президента наголосили, що КСУ дав оцінку саме управлінським рішенням про кадрові призначення попередньої влади, а не оцінку якості роботи самого органу. На Банковій наголосили, що рішення суду визнає виключно факт неконституційності призначення директора НАБУ, а не скасовує повноважності самого НАБУ.
Нагадаємо, Артема Ситника головою НАБУ призначив п'ятий президент України Петро Порошенко в квітні 2015 року. На цю посаду претендували 176 осіб, у фінал конкурсу вийшли Ситник і Микола Сірий. 20 травня 2020 року понад п'ятдесят нардепів звернулися в КСУ з поданням про неконституційність призначення Ситника. Його автори стверджували, що п'ятий президент Петро Порошенко під час призначення директора НАБУ перевищив свої повноваження і порушив заборону на узурпацію державної влади.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький несподівано для всіх написав заяву про звільнення. За попередніми даними, Холодницький не просто звільняється з САП, а йде з прокуратури за власним бажанням від 21 серпня. Його заяву вже підписала глава Офісу генерального прокурора Ірина Венедиктова.