Загострення конфлікту між офіційною владою та опозицією в Грузію спровокувало миттєву реакцію міжнародної спільноти. Так, спецпредставник НАТО на Південному Кавказі Джеймс Аппатурай прокоментував ситуацію в Тбілісі, де 23 лютого влада затримала заарештувала лідера найбільшої опозиційної партії "Єдиний національний рух" Никанора Мелію. З окремою заявою також виступили представники США та Європейського Союзу. Про це інформує ONLINE.UA з посилання на "Грузия online".
"Ми уважно стежимо за подіями в Грузії. Затримання глави головної опозиційної партії викликає глибоку стурбованість", - заявив Аппатурай.
Він також звернув увагу на те, що Альянс очікує від Грузії як від близького партнера і країни-аспіранта "розвитку євроатлантичних демократичних стандартів, яких вона так старалася дотримуватися і підтримувати".
"Це включає вирішення політичних розбіжностей шляхом діалогу, а також уникнення поляризуючої риторики і дій", - наголосив представник НАТО.
На ситуацію, що склалася в Грузії, також відреагували члени ЄС. Зокрема, з коментарем виступив міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.
"Стурбований бачити те, що відбувається у Тбілісі сьогодні вранці. Насильство - це не спосіб вирішувати політичні розбіжності. Сподіваюся, наші грузинські друзі зможуть уникнути сповзання у ще більшу кризу. Стриманість та відданість демократії мають перемогти", - написав дипломат.
Посол Британії у Грузії Марк Клейтон зізнався, що його шокували кадри з офісу "Єдиного національного руху".
"Насилля та хаос у Тбілісі - це останнє, що зараз потрібно Грузії. Закликаю усі сторони діяти стримано - і зараз, і наступними днями", - підкреслив він.
З доволі жорсткою заявою також виступили представники команди президента США Джо Байдена.
"США глибоко занепокоєні рішенням уряду затримати лідера найбільшої опозиційної сили у штабі партії сьогодні вранці. Нам прикро, що заклик США та інших міжнародних партнерів до стриманості й діалогу проігнорували. Ми збентежені чути поляризуючу риторику від керівництва країни у час кризи. Сила та агресія - це не рішення для політичних суперечностей. Сьогодні Грузія зробила крок назад на своєму шляху до того, щоб стати сильною демократією у євроатлантичній родині держав", - прокоментувало ситуацію посольство США.
Як повідомляв ONLINE.UA, в Грузії затвердили новий уряд на чолі з Іраклієм Гарібашвілі.