США вже наступного тижня можуть оголосити про передачу нового пакета військової допомоги Україні на суму в 2,6 млрд доларів. У новому пакеті допомоги можуть бути радари повітряного спостереження, протитанкові ракети та паливозаправники.
Джерело: Reuters
Що відомо про новий пакет військової допомоги від США
Зокрема, видання посилається на трьох американських високопосадовців. За їх словами, новий пакет допомоги буде складатись з трьох частин.
Так, перша частина фінансується з Ініціативи сприяння безпеці України, в рамках чого робляться оборонні замовлення приватним підприємствам, а не береться зброя із запасів армії США.
Решта 500 мільйонів доларів, які припадають передусім на боєприпаси, надійдуть у межах президентської Ініціативи зі скорочення озброєнь, яка дозволяє лідеру США в надзвичайних ситуаціях передавати зброю із американських запасів.
За даними Reuters, до пакета військової допомоги увійдуть різні боєприпаси, зокрема танкові, високоточні авіаційні боєприпаси, додаткові снаряди для комплексу протиповітряної оборони NASAMS, а також мостоукладачі й ремонтно-евакуаційні машини.
Зміст пакета ще може змінитись протягом вихідних, зазначили джерела Reuters. Планується, що його оголосять у понеділок, 3 квітня.
Що може гарантувати Україні перемогу у війні
Прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович заявляє про три вкрай важливі фактори стійкості, необхідні у перемозі у розв'язаній Кремлем злочинній війні.
По-перше - це стійкість патріотизму та ентузіазму для захисту країни і її свободи українським народом і українськими солдатами, а також мотивація керівництва України і президента Зеленського. Другий елемент стійкості - це постійна допомога для України, яка, на мій погляд, політично сильніша, аніж у багатьох інших випадках до цього впродовж багатьох десятиліть у минулому. І це має не припинятися, аби забезпечити функціонування України як держави та всієї її фінансової та соціальної системи максимально можливою мірою, - зазначив Пленкович.
Прем'єр Хорватії також закликав посилювати військову допомогу Україні.
Без суттєвої військової допомоги від демократичного світу - вона не буде здатною захищати себе на постійній основі у короткій, середній та довгостроковій перспективі, - підкреслив Пленкович.
Пленкович додав, що третій чинник - це стійкість Західних урядів, щоб зберігати соціальну згуртованість і не дозволяти зовнішнє втручання, яке може погано вплинути на політичну єдність.
Читайте також:
Прем'єр Словенії підписав декларацію про підтримку вступу України в НАТО;
Посол РФ назвав Швецію "легітимною ціллю" після її вступу в НАТО. У Стокгольмі відповіли
У НАТО оцінили ймовірність нового нападу РФ на Молдову