США розглядають питання про передачу Україні новітніх ЗРК Hawk для захисту від повітряних атак дронів-камікадзе та крилатих ракет армії РФ.
Джерело: Reuters
Що відомо про можливість отримати від США ЗРК Hawk
У матеріалі видання зазначається, що наразі Вашингтон розглядає питання передачі Україні ЗРК Hawk.
США розглядають можливість відправлення ППО Hawk зі складів в Україну, щоб допомогти їй захиститися від атак російських безпілотників та крилатих ракет, - повідомив один із співрозмовників видання.
Яку кількість систем ППО та ракет до них планується поставити, не повідомляється.
Зенітно-ракетний комплекс є попередником системи протиракетної оборони Patriot. Спочатку комплекс розроблявся для знищення літаків, пізніше був доопрацьований для перехоплення ракет у польоті. На озброєння було прийнято 1960 року. Сам комплекс оцінюється в 15 млн доларів, а ракети до нього - по 250 тисяч доларів за одну одиницю.
Зі свого боку представники військової розвідки Міноборони Великої Британії підтвердили, що російська армія не змогла досягти переваги над Україною у повітряному просторі.
Зокрема, українські ПЗРК продовжують збивати велику кількість вертольотів російської армії, які та використовує для підтримки наступу власних піхотних підрозділів.
При цьому в кремлівських загарбників закінчуються артилерійські боєприпаси.
Зазначається, що з моменту вторгнення в Україну було підтверджено не менше 23 втрат російських ударних гелікоптерів Ка-52 HOKUM.
Це становить понад 25% парку ВПС Росії, що складається з 90 гелікоптерів Ка-52, і майже половину загальних втрат гелікоптерів Росії в Україні.
Так, найбільше ударних вертольотів російська армія втратила через використання українськими військовими ПЗРК.
При цьому Росії, як і раніше, не вдається підтримувати достатню перевагу в повітрі, щоб надійно здійснювати ефективну безпосередню авіаційну підтримку літаками поблизу лінії фронту, а її артилерійські боєприпаси закінчуються.
Російське командування, ймовірно, все частіше вдається до ризикованих вильотів ударних вертольотів як одного з небагатьох доступних варіантів надання безпосередньої підтримки військам у бою, - зазначають представники Міноборони Великої Британії.
Читайте також: