США нарешті відреагували на рішення ОДКБ щодо Казахстану
Категорія
Політика
Дата публікації

США нарешті відреагували на рішення ОДКБ щодо Казахстану

США нарешті відреагували на рішення ОДКБ щодо Казахстану
Джерело:  online.ua

Команда американського президента Джо Байдена уважно стежить за повідомленнями про те, що Організація Договору про колективну безпеку (ОДКБ) скерувала своїх миротворців у Казахстан на тлі заворушень. З такою заявою виступила речниця Білого дому Джен Псакі.

Джерело: сайт Білого дому

Влада США "має питання" щодо ролі ОДКБ у Казахстані

Ми ретельно стежимо за повідомленнями про те, що ОДКБ направила свою спільну місію до Казахстану. У нас є питання щодо суті звернення (Казахстану до ОДКБ – ред.). Чи був запит обґрунтованим? Ми поки що цього не знаємо, - виступила з коментарем з цього приводу Джен Псакі.

Окрім того, речниця Білого дому публічно висунула вимогу ОДКБ виконувати свої міжнародні зобов'язання у галузі прав людини.

Джен Псакі (фото - it.usembassy.gov)

Вона також звернула увагу на те, що команда американського лідера Джо Байдена має питання щодо ролі ОДКБ у врегулюванні ситуації в Казахстані.

Що відбувається у Казахстані

2 січня у найбільшому місті Казахстану Алмати відбулися зіткнення військових і демонстрантів, поліція заявила, що десятки бунтівників були "усунуті", коли вони намагалися штурмувати їхні офіси.

Кілька бронетранспортерів і десятки військовослужбовців у четвер вранці вийшли на головну площу Алмати, де сотні людей третій день протестують проти уряду.

За словами свідків видання, коли військові наближалися до натовпу, було чути постріли, але з тих пір ситуація на площі дещо втихомирилась.

По всій країні у вівторок і середу протести, спочатку спричинені підвищенням цін на паливо. За даними влади, вони забрали життя восьми поліцейських і військовослужбовців національної гвардії, що змусило казахстанського президента Касима-Жомарта Токаєва звернутись за допомогою до очолюваного Росією альянсу безпеки, який запропонував направити "миротворчі сили", щоб відновити контроль над країною, населення якої не згідне з його фінансовою політикою.

Державне телебачення повідомило у четвер, що Національний банк Казахстану вирішив призупинити роботу фінансових установ у країні заради безпеки їхніх працівників. Інтернет в країні переважно не працює.

Читайте також:

Категорія
Світ
Дата публікації

Лукашенко зібрався до Китаю перед "виборами" у Білорусі — чому саме тепер

Центр протидії дезінформації
Лукашенко

Нелегітимний президент Білорусі Олександр Лукашенко планує відвідати Китай уже цього місяця. Він нібито хоче посилити співпрацю між країнами.

Головні тези:

  • Лукашенко збирається відвідати Китай перед «виборами» в Білорусі з метою посилення співпраці між країнами.
  • Лукашенко розраховує на Китай як посередника у розблокуванні транспортних перевезень до Євросоюзу.
  • Білорусь сподівається активізувати спільні проєкти з Китаєм у промисловості, фармацевтиці та машинобудуванні.
  • Наступні «вибори» в Білорусі відбудуться 26 січня.

Лукашенко зібрався до Китаю перед "виборами" у Білорусі

У Центрі протидії дезінформації звернули увагу, що візит Лукашенка до Китаю відбудеться перед "виборами" в Білорусі, які відбудуться 26 січня.

Це буде третя поїздка білоруського диктатора до КНР за останні три роки.

За даними Центру, Лукашенко хоче розвивати відносини Білорусі з Китаєм для підтримки режиму і посилення переговорних позицій із Кремлем. Оскільки Білорусь перебуває в міжнародній ізоляції та зазнає тиску через присутність військ РФ на своїй території, фінансові зобов'язання за кредитами та залежність від енергоресурсів.

Мінськ прагне активізувати спільні білорусько-китайські проєкти, такі як промисловий кластер "Вялікі Камень", співпраця у фармацевтиці, машинобудуванні та військово-промисловому комплексі, — пише ЦПД.

Також Білорусь сподівається на Китай як на посередника в розблокуванні транспортних перевезень до Євросоюзу.

Лукашенко знову йде на “вибори”

Центральна виборча комісія Білорусі зареєструвала Олександра Лукашенка кандидатом у президенти країни.

Зазначається, що з 1 по 25 січня 2025 року у Білорусі триватиме передвиборча агітація. Самі ж вибори призначені на 26 січня.

Лише нещодавно посол Росії у Білорусі Борис Гризлов заявив, що Москва готова "допомогти" Мінську у разі "спроб дестабілізації" під час виборів.

Масові протести в Республіці Білорусь, які розгорнулися у 2020–2021 роках, стали одним із найпотужніших проявів громадянського невдоволення в історії країни. Вони почалися після президентських виборів, що відбулися 9 серпня 2020 року. Офіційні дані оголосили Лукашенка "переможцем" із результатом понад 80% голосів, проте значна частина суспільства і міжнародні організації заявили про фальсифікацію виборів, звинувачуючи владу у масштабних порушеннях.

Протести супроводжувалися жорстокими діями з боку силових структур, які застосовували насильство, проводили масові арешти й тортури затриманих. Це викликало широкий резонанс і осуд міжнародної спільноти.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?