США не будуть розширювати ядерний потенціал заради стримування Росії та Китаю
Категорія
Світ
Дата публікації

США не будуть розширювати ядерний потенціал заради стримування Росії та Китаю

США не будуть розширювати ядерний потенціал заради стримування Росії та Китаю
Джерело:  online.ua

Сполучені Штати Америки не розширюватимуть власний ядерний арсенал для протистояння загрозі з боку Росії та Китаю.

Джерело: The Hill

США не будуть розширювати ядерний потенціал заради стримування Росії та Китаю

Сполученим Штатам не потрібно збільшувати ядерні сили й перевершувати наших ядерних конкурентів, аби успішно їх стримувати. Ми вже це проходили й засвоїли цей урок. Натомість адміністрація США зосередиться на інвестуванні в "передові неядерні можливості", такі як гіперзвукові ракети зі звичайним озброєнням, що можуть досягати добре захищених, високоцінних цілей, - сказав Салліван.

Він зазначив, що "ефективне стримування означає, що у США є кращий підхід, а не гонитва за більшою кількістю ядерних озброєнь".

Також Салліван закликав Росію та Китай розпочати переговори про контроль над озброєннями, попри напруженість у відносинах. Він розкритикував Кремль за те, що він "завдає ударів по ядерній системі після холодної війни", а також звинуватив уряд КНР у нездатності продемонструвати будь-яку відкритість у спілкуванні з питань контролю над озброєннями.

За даними Міноборони США, Китай налічує близько 400 одиниць ядерної зброї, але має наміри наростити арсенал до 1500 боєголовок. Ядерні арсенали США і Росії близькі за розмірами й налічують понад 5000 одиниць зброї у кожної з країн (хоча РФ, за оцінками, має дещо більші запаси).

Росія призупинила "ядерну" угоду з США

Нагадаємо у лютому російський диктатор Володимир Путін заявив про призупинення участі Росії в договорі зі США про скорочення ядерного озброєння. Це поставило під загрозу останній договір, який регулює два найбільші ядерні арсенали світу.

Зазначається, що документ обмежує кількість розгорнутих ядерних озброєнь міжконтинентальної дальності, які можуть мати як США, так і Росія. Востаннє його продовжували на початку 2021 року на п'ять років.

Також відповідно до договору про контроль над ядерними озброєннями, США й Росія можуть проводити інспекції військових об'єктів один одного.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?