США оцінили можливості вступу України в НАТО
Категорія
Політика
Дата публікації

США оцінили можливості вступу України в НАТО

США оцінили можливості вступу України в НАТО
Джерело:  online.ua

Сполучені Штати Америки підтримують членство України в НАТО. Глава Держдепу США Ентоні Блінкен вважає, що українська держава вже має всі необхідні інструменти для потенційного вступу в Альянс.

Джерело: виступ Блінкена в Комітеті у закордонних справах Сенату

"Ми підтримуємо членство України в НАТО. І сьогодні у неї є всі необхідні інструменти для подальшого просування в цьому напрямку", - заявив Блінкен.

Держсекретар США пояснив, що на сьогоднішній день не всі країни члени НАТО підтримують надання Україні ПДЧ. США ж чекають від офіційного Києва формування ефективної системи боротьби з корупцією.

Блінкен закликав Київ не вимагати ПДЧ, а користуватися наявними інструментами підготовки країни до можливого членства в НАТО, включаючи щорічну програму, від якої, за оцінкою США, Україна тільки виграє.

"Сам план дій з набуття членства повинен бути розроблений за повним консенсусом всіх країн-членів НАТО. Вважаю, що деякі держави зараз це підтримують в меншій мірі, ніж інші", - визнав Блінкен.

Зеленський вимагає від Байдена прискорити членство України в НАТО

Під час недавньої розмови з американським президентом Джо Байденом український глава Володимир Зеленський підняв питання вступу України в НАТО. Він закликав сформувати чіткий план кроків для євроатлантичної інтеграції Україн з прив'язкою до конкретних календарних дат.

Президент сказав Байдену, що час заяв і декларацій про наміри має залишитися в минулому, і пора переходити до дій.

"Не може бути сумнівів у тому, що Україна за своїм ціннісним фундаментом є невід'ємною частиною Європи. Зараз, в новій ситуації в Європі, потрібен саме логістичний план вступу України в Альянс в найближчому майбутньому. НАТО для нашої держави - це спосіб максимального захисту", - сказав Зеленський Байдену.

Український лідер нагадав Байдену, що рух України в НАТО також надасть можливість досягти передумов для установки на Донбасі стабільного і тривалого миру.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Розвідка США дізналася про кількість китайців у складі армії РФ

солдат Китаю
Джерело:  Reuters

Згідно з даними американських розвідників, на які посилаються журналісти, близько 200 громадян Китаю воюють на боці Росії проти України. Також вказано, що вони є найманцями та не мають прямого зв’язку з владою КНР.

Головні тези:

  • Наразі китайці не мають помітного впливу на військові операції Росії.
  • Зеленський звертає увагу на те, що Путін намагається затягнути тривалість війни.

Роль китайських солдатів у армії РФ

Інформаційна агенція Reuters поспілкувалася з американськими посадовцями, які мають доступ до даних розвідки США, а також з колишнім представником західної розвідки.

За словами останнього, близько 200 китайських найманців воюють за Росію і не мають жодного зв’язку з китайським урядом.

Окрім того, стверджується, китайські військові офіцери з дозволу Пекіна перебувають поблизу лінії фронту Росії, щоб "вивчати уроки та тактику з війни".

Як стверджують інсайдери ЗМІ, китайські бійці, найімовірніше, погано підготовку та не мають помітного впливу на військові операції армії РФ.

Український лідер Володимир Зеленський нещодавно повідомив, що "щонайменше кілька сотень громадян Китаю воюють у складі російських окупаційних сил".

За словами глави держави, диктатор Путін робить все можливе, щоб затягнути війну навіть за рахунок життів китайців.

Путіну було недостатньо солдатів із Північної Кореї. Тепер він намагається компенсувати втрати, залучаючи ще одну націю — китайців. Як довго він може продовжувати це робити? Ми маємо працювати разом, щоб такі питання були не про вибір Москви, а про наш спільний тиск на Москву, бо це єдиний шлях, як це може спрацювати.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?